Trnavské rybníky
reklama

Unáhlená petícia proti ničomu

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 9.6.2011, 00.00, Gabriel Kopúnek

TRNAVA – Záujmové združenie Mama-klub sa musí vysťahovať zo svojich priestorov, aby ich uvoľnilo potrebám škôlky. Mamičky začali spisovať petíciu. Radnica tvrdí, že unáhlene, pretože posledné slovo ešte nepadlo a riešenie sa už našlo.

Unáhlená petícia proti ničomu

V pondelok ešte na dverách visel petičný hárok a kontaktné údaje na materské centrum. V utorok už v budove nebol nik. Foto: autor

Cukrovar Trnava
reklama

 

Mama-klub začal svoju činnosť v priestoroch Kalokagatie – CVČ na Limbovej ulici ako záujmový útvar. „Zakrátko naviazal na seba množstvo aktivít a spolupracovníkov z radov obyvateľov sídliska Linčianska, ktorí boli ochotní investovať do tohto sociálneho projektu aj významný podiel vlastnej námahy, času i peňazí. Namiesto ďalšieho rozvoja sme však boli prednedávnom konfrontovaní so zámerom nového vedenia Mesta, ktoré s ďalším pokračovaním Mama-klubu už nepočíta. Pred niekoľkými dňami sme boli informovaní, že činnosť klubu by mohla pokračovať v iných vhodných priestoroch Kalokagatie, kde sa v súčasnosti organizujú omše. To už však neplatí, čím zhasla aj posledná nádej na kontinuitu činnosti Mama-klubu,“ píše sa v petícii za jeho zachovanie.
Trnava dlhodobo pociťuje nedostatok miest v materských školách. Na sídlisku Linčianska tak nemohli vyhovieť 60 žiadostiam rodičov detí. „Preto sme rozhodli, že budovy alebo priestory materských škôl, ktoré sa využívajú na iné účely, budú slúžiť pôvodnému účelu,“ uviedol viceprimátor Bystrík Stanko. „Na Linčianskej sa to týka MŠ na Limbovej ulici. V jej priestoroch využívala jednu triedu Kalokagatia, ktorá ju ako zriaďovateľ prepožičala Mama-klubu. Mesto s týmto klubom nemá podpísanú žiadnu zmluvu, jeho problém musí riešiť Kalokagatia,“ podotkol.
Mama-klub sa už v pondelok z priestorov vysťahoval. Zatiaľ mamičky nevedia, kde narýchlo nájdu dočasné útočisko. Pôvodná trieda škôlky sa cez prázdniny prestavia pre potreby 25 detí, čím sa sčasti zníži deficit. „Uvažovali sme s premiestnením modlitebne do súčasných priestorov klubu dôchodcov, ktorý zväčšujeme na úkor pohostinstva. Seniori s tým však nesúhlasia, že je to nedôstojné. Napokon sa teda miestnosť pre bohoslužby sťahovať nebude, no podľa nás je plytvaním, ak sa taký veľký priestor využíva len raz týždenne, hodinu v nedeľu ráno. Po rokovaní s riaditeľom Kalokagatie chceme situáciu vyriešiť tak, že o miestnosť sa veriaci a mamičky podelia. Potrebné však budú menšie úpravy, čo nasťahovanie Mama-klubu oddiali,“ vysvetlil postup radnice Bystrík Stanko a dodal, že problém vznikol tým, že sa dve strany, dôchodcovia a mamičky, nedokázali dohodnúť.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama