Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Erik, You will never walk alone

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 27.2.2017, 14.11, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy. Tentoraz však aj s dávkou nostalgie za zosnulým spoluhráčom.

Futbalová glosa: Erik, You will never walk alone

Ilustračné foto: archív

 

Ahoj Erik,
pozri sa prosím Ťa na toto, či to môže ísť do novín. 


Koľkokrát si prvý napísal, ako sme hrali. Posielal som Ti neúplné koncepty, týchto výplodov, povzbudil si a toto sú asi tie slová, ktoré ma pri Tebe napadajú.


Žil si s nami, prišiel si nás pozrieť, už len kvôli tomu, aby si nám potriasol rukou, a vždy, ale vždy si bol Človek, ktorý POVZBUDIL tú kabínu. Aj keď si sa cez zápas nahneval, vždy si išiel do pozitívna. 

 

Vedel si sa vždy postaviť za správnu vec, v čase keď slabé kusy odchádzajú do futbalového dôchodku si pomohol zachrániť hrnčiarovský futbal. Dochádza mi to postupne a strašne plačem, každá veta bolí. 


Skontroluj to prosím a zhora sa na nás usmej.


Ahoj kamarát.


V tieni ale tretieho anglického pohára úplne zanikol prestížny dvojzápas medzi Hrnčiarovcami a Bíňovcami. Aj tak si v Trnave všetku slávu ukradol Gazza.


Už viem, prečo Hrnčiarovce. 


Kokos dojdi na tú hlinu. Pod mínus 10 udupaná, ihneď po oteplení vyvaľkaná, more to blatko sa ti len tak prevaľuje pod šťuplíkama.

 

To si len tak zoberieš domov, trocha ťa pootočí a hneď máš šálku, alebo hrnček hotové.


Trochu toho pravého hrnčiarovského blatka si veruže boli vziať aj chlapci z Bíňoviec, domov sme im i stoličku nabalili, Jeďo dal dve nohy, Filipescu tiež dve.
Pre nedoslýchavých, dali sme doma 4 góle. Ale inkasovali sme 2.


Celkom najviac sa mi lúbi, keď takto básnicky začnem hovorenú reportáž zo zápasu a oprotivasedúci sa ma opýta, že ako to skončilo...


Pre voličov HZDS, 4:2 to skončilo.


Ešteže je tu tá klábesnica. Nemyslím tú susedu, ale tak vo všeobecnosti, že však pome trocha poklávesit.


Furt odbíham, ale ked o futbale neni moc o čem. Áno, Bíňovčani tiež ukázali futbalovosť, tak ale Danielito a Maťo v strede, Ivaňuška vzadu a pozri na to, ešte aj ten Bufón vážne zamiešal karty v obrnárskej otázke.


Jak začal ten triatlon, úplne nový človek. Asi začnem aj ja nejaký nový šport. Ale len taký, kde budem na chvíľu najlepší. Takto z voleja ma napadá kriaplon.

 

Nejaká kripelská disciplína a potom pod paplón.


Alebo fórball. Či to už vlastne hrávam. Akurát, že to je špatný fór.


Dobre, dôležitejšie než výsledok bola odpoveď na otázku, či sme vo vesmíre sami.


Odpoveď na túto otázku a predvedená hra sú dve veci, ktoré nedajú trénerovi spávať.


Prvý zápas teda 4:2, poznáš nás, vieš, že si každú výhru musíme vážiť, lebo zase v kalendárnom roku ich až tak veľa nie je.


Teraz v sobotu nás čakala odveta. Na umeláči na Lokotke. Šestnásť hráčov sa nás zišlo, Bíňovčanov tiež asi tak, pozeráme mladí chalani, ale žiaden strach, chápeš eso v rukáve António Ezequiel Raquel Humberto v 15. minúte na 1:0.

 

On je ako ten Jeane Claude van Damme, čo ide po lese, nájde chalúpku, zaklope, babka, že kdo je? On že, kdo by tu jedol? Ona že, pýtam sa kto klope. Čávo: Jean Caude van Damme. No, tak sa pekne všetci štyria zoberte a pálte do rici.

 

Tak len skrátene António. Alebo Tóno, Tony, Tonkóóó kričal na neho Jeďo v 20. minúte.

 

Najlepšie, predstavujem ho trénerovi, on sa pýta, že čo hráva? Lavý záložník. Iskra v oku, ani trochu sa ten tréner nesnažil zakryť, že konečne móžem teho Voza vyhodiť. No, neni som ocas?


A to som mal na lane ešte dalších dvoch Brazílčanov, ale radšej som im kúpil lístok do Nemecka. Aby mi aspom tá strídačka zostala.


Tak len z lavičky sme potom v 20. minúte čekovali ako Jeďo s prehľadom po Minivanovej prihrávečke zvýšil na 2:0. Hú is fak d Minivan?


Však Ivan. Ale je zo všetkých najmenší, taký mini. Chápeš, aby sme sa poznali.


Inak lavička. Kam si pozrel, tam sedel Peter Vozár. Prisahám, že každý druhý náhradník.

 

Zase som odbehol, ale to nás tréner poslal, lebo nás už nechcel počúvať. Polčas 2:0 aj napriek nepresnostiam, predsa len sme zvyknutí na to blatko.


Cez prestávku padali asi aj tvrdšie slová, z Clementisovej som videl, ako tú unimobúdku trasie. Potom nastúpila lavička.

 

Ale čistá kvalita, však omínal som, kto tam všetko sedel. Ak dovtedy bezchybná defenzíva, po polčase sa pridala aj záloha. Len výplaty stále nikde. Čo hráme za Spartak?

 

Ivušo nám tretím gólom pripravil bezproblémový vstup do zápasu, akurát nám ale chýbal ten najlepší strelec. Replay. On už všade hral, minule pozerám a tri góle dal po sebe. Jak cez kopirák.


To som chcel ale povedať, že loptu som už videl v sieti a gól som nevidel.

 

Neva, toto je dôležité, spolu so Sedlom vytvorili skalopevnú obrnu, zľava to obrúsil Marcelino, správa Milanko, takže cez nich no entry.


Pridal sa Maťo, ten si výkonom v strede vypýtal účasť na Bostonskom maratóne a v 73. minúte a 27. sekunde strelou k (p)tyči uzavrel skóre na 4:0.


O týždeň nám začína sezóna, tak som v tomto trochu pozitívny. Aj od doktora mi niečo prišlo v tom zmysle. Nevieš, čo znamená HIV?


Erik takto, dávaj na nás odtiaľ pozor. Doteraz to bola pre mňa len literpolská hymna, odteraz si ale vždy spomeniem na Teba.

 


Česť Tvojej pamiatke.

 

Ahoj kamarát.

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama