Trnavskí florbalisti bojujú o finále, kľúčový zápas hrajú v sobotu

ŠPORT - Florbal | 17.3.2017, 09.25, prispievatelia

V sérii so Spišskou Novou Vsou prehrávajú 0:2, musia teda vyhrať.

Trnavskí florbalisti bojujú o finále, kľúčový zápas hrajú v sobotu

Florbalisti FBC 11 veria, že v sobotu zvíťazia. Foto: archív klubu

Najdôležitejšia a najnáročnejšia časť sezóny sa začala aj pre trnavských florbalistov. Play-off už neponúka len zápasy, v ktorých ide o body či nacvičovanie nových herných systémov.

Teraz už ide o všetko. Tri prehry a celoročná drina je preč. Slovami kapitána FBC 11 Trnava Mateja Vantu: „Teraz už nie je o čom, ide len o to, kto čo odovzdá na ihrisku...“

Ako tretí tím tabuľky mali trnavskí hráči právo výberu súpera spomedzi dvojice Likavka/Detva. Voľba padla na Detvu, keďže mladí florbalisti z Ružomberka pôsobili počas celej sezóny ako aktívnejší a nebezpečnejší tím.

Navyše, oba celky sa dobre poznajú a v play-off sa stretli aj pred rokom. Vtedy si Trnavčania poradili so súperom v pomere 3:1 na zápasy. Kľúčom k úpechu v nadstavbovej časti sezóny sú, predovšetkým, domáce zápasy. Preto bolo nesmierne dôležité, aby FBC 11 potvrdil úlohu favorita hneď na úvod play-off.

Úlohu zvládli

Na prvý zápas nenastúpili domáci hráči v plnej zostave a museli sa zaobísť bez viacerých hráčov. To však nič nemenilo na fakte, že cieľom bola výhra. Do vedenia sa dostali už v druhej minúte. Obraz celej tretiny bol jednoliaty.

Nedá sa povedať, že by boli Trnavčania výrazne lepším tímom, ale taktiež ani Detva nehrala svoj najlepší florbal. Tak ako v poslednom vzájomnom zápase, aj teraz mali hostia problém prelomiť pozornú a dobre organizovanú obranu domácich.

Tí zas nevyužívali šance, ktoré si vypracovali. Na druhý gól sa čakalo až do úplného záveru. Bola to opäť Trnava, ktorá sa presadila

Do druhej tretiny však hráči z malého Ríma nastúpili, ako keby sa mala Detva mala poraziť sama.

Nebehali, zbytočne hosťom odovzdávali loptu a neboli schopní podržať ju dlhšie ako len na pár sekúnd. Karma zaúčinkovala spravodlivo, a v polovici zápasu Detva strelila svoj úvodný gól. Ani ten však tím FBC 11 Trnava neprebudil a v ležérnej hre pokračoval ďalej, a v 37. minúte bolo vyrovnané.

Trnavčania sa zobudili akurát včas a tretiu tretinu začali opäť hrať to, čo vedia. Duel sa rozhodol štrnásť miút pred koncom po rýchlom protiútoku.

Detvanov tento gol zlomil a chvíľu na to inkasovali opäť a do zápasu sa im už nepodarilo vrátiť. Naopak, v 51 minúte pridal piaty gól aj junior Rumanovský.

FBC 11 TRNAVA – DTF team Detva Joxers 5:2 (2:0,0:2,3:0)

FBC 11 Trnava. Foto: archív klubu

V nedeľu 25. februára si do haly našlo cestu okolo 100 ľudí. Aktívnejšie ale začali hostia. V úvode si vypracovali zopár dobrých šancí, ale úvodný tlak góly nepriniesol, čo bolo základom úspechu.

Do tempa sa postupne dostávala aj Trnava. Detvanom sa nepodarilo udržať si čistý štít a v prvej tretine inkasovali dvakrát.

Detva opäť potrestala pasivitu domácich zhruba v polovici zápasu a znížila na 2:1. Snaha o vyrovnanie sa však nakoniec obrátila proti hosťom, keďže začali hrať o čosi agresívnejšie a v krátkom slede si vyslúžili jeden dvojminútový a jeden päťminútový trest. Táto presilovka sa ukázala ako zlomová.

Najprv mali domáci riadnu dávku štastia, keď tvrdá rana po voľnom údere skončila len na brvne ich brány. Následne ale Detvu zatlačili, hru upokojili, nazbierali sily a postupne svoj náskok navýšili zásluhou dvoch gólov Mateja Vantu.

Hráči Detvy Trnavčanom cestu za víťazstvom výrazne uľahčili svojimi zbytočnými vylúčeniami.

V tretej tretine sa domáci snažili nedostať gól a udržať si víťazstvo. Ich obrana hrála stále spoľahlivo a prípadné chvíľkové zaváhania končili na brankárovi. Postupne svoj náskok navýšili a zápas doviedli do úspešneho konca.

FBC 11 TRNAVA – DTF team Detva Joxers 7:2 (2:0,2:1,3:1)

Rozhodujúci tretí zápas sa odohral o týždeň neskôr na palubovke Detvy. Aj ten začali lepšie Trnavčania a počas prvej tretiny si vypracovali dvojgólový náskok. Detve sa ani v treťom zápase nedarilo nájsť efektívny spôsob ako dávať góly.

Druhá tretina bola gólovo najbohatšia a priniesla až sedemgólovú prestrelku. Detva sa začala ofenzívne prebúdzať a Trnava musela zapnúť naplno aby zápas doviedla do úspešného konca.

Vo všetkých zápasoch platilo, že druhá tretina bola zo strany Detvy najlepšia. Postupne strelila 4 góly a zápas ostával otvorený až do poslednej časti hry.

V nej sa síce Detve podarilo vyrovnať, ale na výhru si napokon nesiahli. FBC 11 Trnava si víťazstvo poistilo dvoma gólmi v poslednej patnásťminútovke a zaslúžene sa mohlo tešiť z postupu medzi najlepšiu štvoricu 1. mužskej ligy.

DTF team Detva Joxers – FBC 11 TRNAVA 5:7 (0:2,4:3,1:2)

Ide o všetko

V boji o finále trnavskí florbalisti vyzvali súpera zo Spišskej Novej Vsi, ktorý sa počas celej sezóny prezentuje ako najofenzívnejší tím ligy.

Bilancia vzájomných zápasov je vyrovnaná, keďze oba celky zápasy na domácich palubovkách zvládli. Prvý duel skončil v prospech východniarov 10:7, v druhom im Trnavčania požičané vrátili a zvíťazili 7:4.

Semifinále FBC 11 nezačal dobre, na Spiši prehral 11:7 a 5:4. Pred víkendovými zápasmi v Trnave tak prehráva v sérii 0:2.

Duel v Trnave je naplánovaný na sobotu 18. marca o 17.00 v mestskej športovej hale, prípadný štvrtý duel sa bude hrať v nedeľu 19. marca o 15.00 tiež v MŠH.