Dráma do poslednej minúty: Zápas Spartaka s Lučencom bola reklama na futsal

ŠPORT - Futsal | 18.3.2017, 13.18, prispievatelia

Po zlom prvom polčase siahal domáci tím v dueli s Lučencom na body. V neprospech Trnavčanov napokon rozhodla posledná minúta.

Dráma do poslednej minúty: Zápas Spartaka s Lučencom bola reklama na futsal

Futsalisti Spartaka. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Favorizovaný Lučenec viedol v Trnave pred viac ako osemsto divákmi po jedenástich minútach už 3:0 a zdalo sa, že po čistom hetriku Fehérváriho si bez problémov pripíše druhú výhru v baráži.

Michal Németh síce znížil na 1:3, ale Lučenec gólom uzavrel prvý polčas na trojgólový rozdiel.

V druhej časti hry korigovali domáci na rozdiel jedného gólu, lenže za stavu 3:4 z pohľadu Spartaka premenil Fehérvári priamy kop na svoj štvrtý gól v zápase a Trnavčania museli doťahovať opäť dvojgólové manko.

Spartakovec Jozef Genčúr potom znížil na 4:5 a vlastencom Fehérváriho sa skóre za výbornej atmosféry v hale v 35. minúte vyrovnalo.

Spartak siahal na remízu, lenže Lučenec v poslednej minúte dokázal dvakrát skórovať a po dráme tak napokon strhol duel na svoju stranu.

Trnava síce podľahla Lučencu 5:7, ale svojim výkonom a bojovnosťou potešila svojich fanúšikov a ukázala ako má vyzerať reklama na futsal.

Baráž o postup do prvej ligy  – 2. kolo:

FC Spartak Trnava - futsal – Lučenec 5:7 (1:3)

Góly: 15. Németh, 21. Benkovský, 27. Dobiš, 33. J. Genčúr, 35. Féhervári vl. - 1., 2., 11., 31. Féhervári, 19. Rutkaj, 40. Kuhajdík, 40. Mazur

Diváci: 810

Spartak: Putera, Miškovič – Dzíbela, Juhás, Holka, Adámek, Dobiš, J. Genčúr, Cintula, Benkovský, Németh, M. Genčúr

Lučenec: Mikuš, Oberman, Fehérvári, Csaba, Petík, L. Hricov, Kuhajdík, Máč, Mazur, Keszi, A. Hricov, Rutkaj

Ladislav Venžík, tréner Spartaka: "Podobné úvody sa nám s Lučencom stávajú pravidelne, urobia prvotný tlak, dostávajú sa do vedenia a súper musí otvárať obranu a otáčať zápas. V druhom polčase sme boli dominantní, ovládli sme ihrisko, súpera sme k ničomu nepúšťali. Dve – tri úpísknutia rozhodcov nás obrali o domáce víťazstvo. Určite nebude slabé vyjadrenie, keď poviem, že to bolo úplne vymyslené, tam (pred priamym kopom súpera, po ktorom Spartak inkasoval) neviem či mal rozhodca šedý zákal, alebo ako to vnímal, ale myslím si, to bol absolútne nezmyselný faul."