Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Nový exekútor štandardiek?

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.1.2011, 00.00, Ján Král

Prvou zimnou posilou Spartaka je Ladislav Tomaček. Dvadsaťosemročný útočník prichádza s povesťou kanoniera, ktorý v nižších súťažiach trhal siete. Naposledy strelil trinásť gólov za Sereď.

Nový exekútor štandardiek?

Ladislav Tomaček má kvalitnú ľavačku. FOTO: Peter Kollár

reklama

 

„Funkcionári Spartaka navštívili posledný jesenný zápas Serede s Galantou, po ktorom ma oslovili. V priebehu dvoch týždňov sme sa dohodli na polročnom hosťovaní s dvojročnou opciou,“ opisuje zrod svojho trnavského angažmánu Ladislav Tomaček. „Pre mňa je to výzva a jedna z posledných šancí presadiť sa v Corgoň lige. Chcem sa uchytiť a presadiť sa do základnej zostavy,“ vraví odhodlane. Chýry idú o jeho ľavačke. Najlepšie sa cíti na hrote, neodmietne však ani iný post. „Prichádzam ako útočník. Nastupoval som však občas aj ako záložník, dobre sa mi hrá i na pravej strane, kde to mám cez nohu. Vo väčšine pôsobísk som kopal štandardky. Či by som si trúfol v prvom kole kopnúť nejakú? Samozrejme!“ vraví odhodlane muž, ktorý v minulosti pôsobil aj v Tepliciach, či Banskej Bystrici. V minulých dňoch sa mal podrobiť operácii, už na prvom tréningu však behal ako srnka. „Napokon som na operácii po dohode nebol. Idem naplno do prípravy,“ vysvetlil.


Spartak je veľký pojem
Jozef Kapláň by mohol pomôcť zaceliť boľavú pravú trnavskú stranu. Defenzívny futbalista z Liptovského Mikuláša sa uchádza o priazeň trnavského klubu. „S klubom ešte nie som dohodnutý, ale myslím, že je to na dobrej ceste. Zatiaľ ide o skúšku, uvidíme, čo bude ďalej,“ povedal dvadsaťštyriročný odchovanec ružomberského futbalu, ktorý je zvyknutý je hrať na poste pravého obrancu i záložníka. Trnavčania si jeho kvality všimli už pred niekoľkými mesiacmi. „V lete sme hrali so Spartakom prípravný zápas. Videl ho aj tréner Radolský. Počas sviatkov sa mi ozval športový riaditeľ Martin Stano a veci nabrali rýchly spád,“ opisuje prvé trnavské kontakty. „Mal som aj iné ponuky, ale je zbytočné o nich hovoriť. Prím patrí Trnave. Spartak je na Slovensku veľký pojem. Takáto skúška sa neodmieta, je to krok vpred, čo ma veľmi teší,“ dodal.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama