Trnavskí plavci nechali na medzinárodných pretekoch za sebou aj zahraničných súperov

ŠPORT - Plávanie | 13.4.2017, 09.01, prispievatelia

Plavci STU Trnava v poslednom období veľmi úspešne reprezentovali Trnavu v rôznych vekových kategóriách na niekoľkých významných plaveckých pretekoch.

Trnavský klub na Veľkej cene Nových Zámkov. Foto: archív rh

Najskôr v dňoch 17. – 19.3. 2017 reprezentovalo 40 plavcov na medzinárodných plaveckých pretekoch Jarná cena Žiliny.

V konkurencii 470 plavcov zo 47 klubov zo Slovenska, Čiech, Estónska, Maďarska, Chorvátska a Slovinska sa trnavskí plavci nestratili a v medailovej štatistike zvíťazili so ziskom 35 medailí!

Medzi najúspešnejších plavcov celých pretekov sa zaradili: František Jablčník so ziskom 5 zlatých medailí a s najhodnotnejším výkonom pretekov v kategórii žiakov.

Patrik Böhman získal 3 zlaté medaily i Nina Vadovičová získala 3 zlaté medaily. Na stupeň víťazov sa opakovane prebojovali: Patrik Kudla (2-3-1), Adam Halas (1-2-0), Barbora Tomanová (0-3-0), Tatiana Potocká (0-2-0), Barbora Lengyelová (0-1-2), Matej Daniš (0-1-0) (všetci ŠG J. Herdu) a Dominika Glozmeková (0-0-1).

Preteky v Žiline boli zároveň súčasťou Slovenského pohára družstiev, po druhom kole bol plavecký klub STU Trnava na prvom mieste.

Momentka z oceňovania plavcov v Žiline. Foto: Peter Súkeník

Veľká cena Nových Zámkov

O 14 dní (1. apríla) sa v Nových Zámkoch predstavili žiaci na medzinárodných plaveckých pretekoch Veľká cena mesta Nových Zámkov. Na tomto mítingu plavci STU Trnava jednoznačne dominovali, keď až 16 plavcov získalo minimálne jednu medailu.

Najviac sa darilo trom dievčatám: Tereza Ožvaldová zvíťazila v piatich disciplínach, Karina Qayumová a Júlia Mečiarová si zhodne vybojovali 4 zlaté medaily.

V kategórii žiakov sa najviac darilo Michalovi Danišovi, ktorý získal 1 zlatú a 1 striebornú medailu.

Veľká pochvala za dosiahnuté výsledky a výbornú reprezentáciu patrí aj ďalším medailistom: Barbora Fedorová (3-1-0), Juraj Janáč (1-0-0), Jakub Nádašský (0-1-1), Maximilián Pekarčík (0-0-2), Nela Hlavatá (0-1-1), Lucia Brečková (0-1-0), Ema Mária Horská (1-0-1), Júlia Jablčníková (1-2-0), Michaela Kocánová (0-3-0), Ema Novotná (0-2-2), Tatiana Ostrožlíková (0-0-3), Alexandra Rafayová (0-2-2) a Adela Valášková (0-0-1).

Veľkým úspechom pre STU Trnava sa skončila súťaž družstiev s umiestnením na výbornej druhej priečke a ziskom 47 medailí v konkurencii 17 slovenských klubov.

Cena Popradu

V dňoch 31.3. – 2.4. 2017 štartovalo 38 plavcov STU Trnava na medzinárodných plaveckých pretekoch Cena Popradu.

Za účasti 420 plavcov zo 40 klubov zo Slovenska, Čiech Poľska, Maďarska, a Panamy zvíťazili trnavskí plavci v medailovej štatistike aj na týchto pretekoch s celkovým počtom 68 medailí!

Trnavčania na pretekoch v Poprade. Foto: archív rh

Medzi najúspešnejších plavcov celých pretekov sa zaradili: František Jablčník (ŠG) so ziskom 7 zlatých medailí a najlepším výkonom žiakov, Adam Halas (ŠG) s 3 zlatými medailami, Barbora Tomanová, ktorá získala 2 zlaté a zaplávala najhodnotnejší výkon žien.

Hlavnú disciplínu pretekov – 200 metrov prsia vyhrala Miroslava Záborská (ŠG). V dvoch disciplínach zvíťazili: Barbara Bartovičová, Patrik Kudla, Nina Vadovičová a Patrik Böhman.

Na stupňoch víťazov opakovane stáli: Matej Daniš (0-3-3), Hana Dršková (1-1-2), Dominika Glozmeková (0-1-1), Barbora Lengyelová (0-3-2), Tatiana Potocká (0-2-0), Simona Slezáková (0-0-2) a Anna Otília Žemberová (0-1-1) (všetci ŠG J. Herdu).

Preteky v Poprade boli zároveň súčasťou Slovenského pohára družstiev, po treťom kole je plavecký klub STU Trnava stále na prvom mieste.