Záver sezóny trnavským volejbalistkám vyšiel, v zlatom sete rozhodli o siedmom mieste

ŠPORT - Volejbal | 22.4.2017, 14.37, prispievatelia

Posledný zápas a v ňom dramatický zlatý set rozhodol, že Hit UCM Trnava obsadil vo svojej nováčikovskej sezóne vo volejbalovej extralige žien konečné 7. miesto.

Záver sezóny trnavským volejbalistkám vyšiel, v zlatom sete rozhodli o siedmom mieste

Nahrávačka Snopková nahráva blokárke Lenke Režnej na útok, ktorá odohrala skvelú sezónu. Foto: Marián Bartoš

V odvete v Pezinku chceli Trnavčanky potvrdiť solídnu formu v play-off, ale VTC Pezinok sa na zápas veľmi dobre pripravil.

Mladé hráčky Pezinka v prvom a druhom sete dominovali. Hráčky okolo kapitánky Márie Kostelanskej robili príliš mnoho chýb na prihrávke a v obrane si nevedeli dať rady so smečiarkou Pezinka Jelínkovou.

V treťom sete hráčky Hit UCM Trnava po obmenení zostavy zlepšili všetky herné činnosti a vyhrali v dramatickej koncovke.

Zdalo sa, že nastal obrat, ale v závere štvrtého setu dominovali opäť domáce a zápas vyhrali 3:1.

O konečnom siedmom mieste teda rozhodoval zlatý set do 15. V úvode si družstvá strážili útok a stav sa posúval bod po bode. Následne však zablokovalli hráčky Pezinka trnavské útoky a viedli 8:5.

Trnavčanky prehrávali i 10:7, ale neskladali zbrane a dokázali vyrovnať na 10:10. V závere sa podarilo zablokovať kľúčové hráčky a Hit UCM Trnava napokon zvíťazili tesne 15:13.

O víťaznom bode rozhodla Lucia Behúnová paradoxne hráčka, ktorá si pri poslednom bode posledného zápasu v minulej sezóne pred rokom zranila koleno a do zostavy Hit UCM Trnava sa dostala iba pred mesiacom.

Ukončenie sezóny majú „hiťáčky“ 7. mája, o deň neskôr sa predstavia na turnaji v plážovom volejbale v Centre plážových športov v Trnava na Slávii.

o 7. miesto - odveta:
VTC Pezinok - Hit UCM Trnava 3:1 (16, 20, -24, 22) - Zlatý set 13:15

Zápas trval: 100 minút. Rozhodovali: A. Gerboc a M. Pivarček
/prvý zápas 0:3, 7. miesto obsadila Trnava, 8. Pezinok/
Pezinok: Ella Erteltová 2, Fartelová 12, Marjenková 18, Jelínková 29, Tereňová 12, Emma Erteltová 2, liberá Kačerjaková a Kinclová (Beneková 1, Kováčová 2). Tréner: J. Hančák.
Trnava: Snopková 3, Kostelanská 13, Režná 15, Šimková 14, Behúnová 7, Melišová 6, libero Plančíková (Kočišová 0, Doluda 8, Rusnáková 1). Tréner: P. Bernáth.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Do zápasu sme vstúpili vlažne. Pezinok bol perfektne pripravený a nedal nám zo začiatku zápasu šancu. Prestriedali sme a zápas sa trošku vyrovnal. V zlatom sete nám konečne vyšiel taktický zámer a súpera sme zablokovali, čo rohodlo. Vybojovali sme 7. miesto, ktoré beriem ako odmenu za našu trpezlivosť. Chcem sa poďakovať hráčkam a realizačnému tímu za sezónu. Budem na ňu rád spomínať, bola srdečná!"