Trnavskí plavci vyhrali ako tím Pohár Orca, vedú aj slovenský pohár

ŠPORT - Plávanie | 15.5.2017, 11.17, prispievatelia

V dňoch 5. – 7.5. 2017 sa v Bratislave predstavili žiaci, juniori a seniori na medzinárodných plaveckých pretekoch „Pohár Orca“. Plavecký klub STU Trnava úspešne reprezentovalo 53 plavcov v silnej konkurencii 700 plavcov z 13 krajín.

Tímové foto trnavského klubu na súťaži. Foto: archív rh

Medzi mladšími žiakmi sa najviac darilo Patrikovi Böhmanovi, ktorý získal bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov znak a Hane Drškovej so ziskom 2 bronzových medailí v disciplínach 100 metrov znak a voľný spôsob.

V kategórii starších žiakov bol najúspešnejší František Jablčník (ŠG), ktorý zvíťazil 7x(!) a zároveň zaplával najhodnotnejší výkon žiakov celých pretekov.

Ďalší medailisti v tejto kategórii boli Patrik Kudla (2-2-1), Matej Daniš (0-2-1), Barbora Lengyelová (0-1-2) a Nina Vadovičová (všetci ŠG J. Herdu).

Nina zvíťazila vo všetkých troch prsiarskych disciplínach a naviac v disciplínach 100 a 200 metrov prsia zaplávala A limit na Európsky olympijský festival mládeže v Maďarsku.

Najväčší úspech medzi juniormi dosiahla Miroslava Záborská (ŠG J. Herdu), keď v disciplíne 200 metrov prsia obsadila druhé miesto a splnila A limit na Majstrovstvá sveta juniorov v USA a zároveň A limit na Majstrovstvá Európy juniorov v Izraeli.

Tatiana Potocká (ŠG J. Herdu) zvíťazila po veľkom zlepšení osobných rekordov v disciplínach 800 a 1500 metrov voľný spôsob.  V disciplíne 200 metrov polohové preteky získal Tomáš Niedl (ŠG J. Herdu) bronzovú medailu.

Medzi seniormi sa najviac darilo Adamovi Halasovi (ŠG J. Herdu), keď v disciplíne 50 metrov motýlik zvíťazil a pridal druhé miesto na 100 metrov motýlik.

V kategórii senioriek bola najúspešnejšia Barbara Bartovičová, ktorá zvíťazila v disciplínach 400 metrov polohové preteky a 50 metrov znak.

Trnavský tím počas chvíľ oddychu. Foto: archív rh

Veľkým úspechom plaveckého klubu STU Trnava je víťazstvo v konkurencii 64 klubov a zisk Pohára Hlavného mesta SR.

Preteky v Bratislave boli zároveň súčasťou Slovenského pohára družstiev, po štvrtom kole je plavecký klub STU Trnava stále na prvom mieste!

Ukazuje sa, že kvalitná príprava v trnavských podmienkach, ktoré pre plavecký klub STU Trnava predovšetkým zabezpečuje Materiálovotechnologická fakulta STU i Športové gymnázium J. Herdu, má už tradične výborné výsledky.