Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Sobota 8. 8., meniny má Oskár, zajtra Ľubomíra.Význam mien.

Trnavská 13 sa sťahuje do Promenády, v júni oslávi okrúhle narodeniny

Vydané 27.5.2017 o 08.09, prispievatelia

Pivno-turistický pochod Trnavská 13 oslavuje okrúhle 20. narodeniny. Jubilejnú kapitolu napíše podujatie s medzinárodným dosahom už 9. a 10. júna 2017 v trnavskej Promenáde.

Trnavská 13 sa sťahuje do Promenády, v júni oslávi okrúhle narodeniny

Aj táto partia absolvovala jeden z ročníkov pivného pochodu. Foto: archív hlas.sk

 

Okrem samotného pochodu s účasťou niekoľkotisíc milovníkov piva bude Trnavská 13 aj o športe, koncertoch či bohatom programe pre deti. Organizátori obľúbenej akcie avizujú viacero zaujímavých noviniek.

 

Dvojdňovú akciu otvorí v piatok 9. júna o 19:05 bežecké podujatie Trnavská 13 Run. Zoznam prihlásených nájdete TU.

 

Večernému programu so začiatkom o 18. 00 hodine bude v Promenáde dominovať koncert legendárnych Karpatských chrbátov, organizátori dajú priestor aj víťazovi súťaže Humbunker, ktorú vyhlásilo komunitné rádio Bunker.

 

Všetci sa môžu tešiť už v piatok na občerstvenie v príjemnom prostredí, kde budete mať možnosť ochutnať to najlepšie od pivného partnera akcie, ktorým je Pernštejn.

 

Pivní turisti sa vydajú na trasu pochodu Trnavská 13 v sobotu 10. júna od ôsmej ráno. Až do času ich postupného príchodu naspäť do cieľa pochodu bude patriť Promenáda najmä deťom.

 

Organizátori z OZ Trnavská 13 pripravili pre rodiny s deťmi bohatý program v podobe divadelných predstavení Divadla Nezábudka, nafukovacích atrakcií, maľovania na tvár, workshopov, na ktorých sa deti môžu priučiť ručným prácam, zábavu iste prinesie aj Bublinátor – stroj na výrobu obrovských bublín.

 

Headlinerom sobotného hudobného programu bude skupina Gladiator. Vstup na celý program v Promenáde je počas oboch dní pre všetkých návštevníkov voľný.

 

 

Novinky jubilejnej Trnavskej 13

A teraz si poďme predstaviť zaujímavé novinky. Prvou z nich je miesto konania. Promenáda je super a vedia to veľmi dobre aj ľudia z Trnavskej 13. Priestory poznajú veľmi dobre nielen ako Trnavčania, ale aj ako organizátori Slávností piva.

 

“Dôvodov na zmenu priestoru je niekoľko, zhrniem ich do krátkych bodov: Promenáda je veľmi obľúbeným miestom, ktoré každý pozná a nachádza sa v podstate v centre mesta . Organizujú sa tu viaceré kultúrne udalosti a jednou z nich sú aj naše Slávnosti piva, takže môžeme povedať, že tu poznáme každý strom,” hovorí Igor Holéczy z organizačného tímu.

 

Ďalšou novinkou je kultúrny program zadarmo pre všetkých vďaka rozhodnutiu organizátorov:

 

“Veď máme čo oslavovať s našimi vernými fanúšikmi,” vysvetľujú toto pozitívne rozhodnutie. V piatok začne program o 19:30, hneď po odštartovaní behu Trnavská 13 RUN a potrvá do 22:00.

 

V sobotu budú vystupovať kapely už od skorého popoludnia až do 23:00. “Čakajú nás chuťovečky, tradičné aj originálne kapely a skvelý hudobný večerný hosť,” sľubujú organizátori. 

 

 

Tričká nahradia polokošele, pribudnú klobúky

Kvalitné a vkusné polokošele namiesto tradičných tričiek si prvý raz oblečú pivní turisti Trnavskej 13.

 

“Tento rok sme pripravili špeciálnu edíciu „tričiek“ k okrúhlemu 20.ročníku. Pripomínam, že nejde o tradičné tričká, ale polokošele v peknej farbe a dobrej kvalite. Polokošele preto, lebo chceme zvýrazniť jubileum, ktoré si spolu so všetkými účastníkmi chceme poriadne užiť. Snáď sa budú páčiť a bude o ne záujem. Kto nebude mať túto edíciu, toho do podnikov snáď ani nepustia,” pripomína s úsmevom Radoslav Filo z OZ Trnavská 13.

 

Predaj polokošieľ (k dispozícii budú detské, dámske aj pánske až do veľkosti 5 XL) sa začína 27. mája na akcii Piváles v Relaxe od 11. hodiny. Okrem nich si pivní turisti budú môcť kúpiť aj slamené klobúky.

 

Novinkou pri príležitosti 20. ročníka je aj súťaž o tričká. Na svojej FB stránke bude Trnavská 13 uverejňovať postupne fotky z ktoréhokoľvek ročníka od fanúšikov pochodu. Traja majitelia fotiek s najvyšším počtom hlasov dostanú od organizátorov polokošeľu.

 

 

Spomienky na minulosť

A napokon poslednou novinkou bude premietanie záberov z predošlých pochodov. Organizátori tak zvolávajú všetkých svojich dlhoročných priaznivcov, aby si spoločne pozreli prierez akcie za posledných 20 rokov.

 

“V sobotu počas dňa prezradíme mnoho zaujímavostí o jednotlivých ročníkoch, zaspomíname si na tričká, pozrieme si zábery, ktoré mnohí ľudia ešte nevideli. Určite sa na nich nájde mnoho našich priateľov, známych a nám neznámych fanúšikov,” konštatuje Radoslav Filo.


Postupne budú organizátori zverejňovať ďalšie informácie, sledovať môžete webstránku Trnavskej 13 aj profil na Facebooku. A nezabudnite si poznačiť dátumy 9. a 10. júna 2017: okrúhla dvadsiata Trnavská 13 v Promenáde.

 

 

(TS)

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Trnavčan Dávid bol najskôr falošný lekár, potom aj falošný právnik

Trnavčan Dávid bol najskôr falošný lekár, potom aj falošný právnik

Podvodník od poškodených postupne vylákal viac ako 5 800 eur, teraz ho rieši polícia. celý článok

Glonek povedie Malženice už siedmu sezónu, obcou už rezonuje zápas so Spartakom

Glonek povedie Malženice už siedmu sezónu, obcou už rezonuje zápas so Spartakom

Potom ako Spartak zrušil svoje béčko, bude mať trnavský región zastúpenie v tretej najvyššej súťaži iba... celý článok

V okrese Trnava sa po dvoch týždňoch opäť vyskytol koronavírus

V okrese Trnava sa po dvoch týždňoch opäť vyskytol koronavírus

Počet nových prípadov na Slovensku pribúda v desiatkach, na budúci týždeň má zasadnúť pandemická komisia. celý článok


reklama

Mlyn Fiat Ducato Fiat Tanex Plošina Gašparík Danubius Gastro Marell Bábence Remax

reklama

Aktuálne video

Návrat odchovanca: Spartak získal z Poľska Martina Mikoviča

Návrat odchovanca: Spartak získal z Poľska Martina Mikoviča

Spartak hlási návrat známej tváre. Červeno-čierny dres bude v novej sezóne obliekať Martin Mikovič. Trnavský... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

Nepodarilo sa nadviazať spojenie zo serverom.

aktualizácia: hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama