Trnavské rybníky
reklama

Trnavská 13 sa sťahuje do Promenády, v júni oslávi okrúhle narodeniny

RELAX - Trnavská 13 | 27.5.2017, 08.09, prispievatelia

Pivno-turistický pochod Trnavská 13 oslavuje okrúhle 20. narodeniny. Jubilejnú kapitolu napíše podujatie s medzinárodným dosahom už 9. a 10. júna 2017 v trnavskej Promenáde.

Trnavská 13 sa sťahuje do Promenády, v júni oslávi okrúhle narodeniny

Aj táto partia absolvovala jeden z ročníkov pivného pochodu. Foto: archív hlas.sk

 

Okrem samotného pochodu s účasťou niekoľkotisíc milovníkov piva bude Trnavská 13 aj o športe, koncertoch či bohatom programe pre deti. Organizátori obľúbenej akcie avizujú viacero zaujímavých noviniek.

 

Dvojdňovú akciu otvorí v piatok 9. júna o 19:05 bežecké podujatie Trnavská 13 Run. Zoznam prihlásených nájdete TU.

 

Večernému programu so začiatkom o 18. 00 hodine bude v Promenáde dominovať koncert legendárnych Karpatských chrbátov, organizátori dajú priestor aj víťazovi súťaže Humbunker, ktorú vyhlásilo komunitné rádio Bunker.

 

Všetci sa môžu tešiť už v piatok na občerstvenie v príjemnom prostredí, kde budete mať možnosť ochutnať to najlepšie od pivného partnera akcie, ktorým je Pernštejn.

 

Pivní turisti sa vydajú na trasu pochodu Trnavská 13 v sobotu 10. júna od ôsmej ráno. Až do času ich postupného príchodu naspäť do cieľa pochodu bude patriť Promenáda najmä deťom.

 

Organizátori z OZ Trnavská 13 pripravili pre rodiny s deťmi bohatý program v podobe divadelných predstavení Divadla Nezábudka, nafukovacích atrakcií, maľovania na tvár, workshopov, na ktorých sa deti môžu priučiť ručným prácam, zábavu iste prinesie aj Bublinátor – stroj na výrobu obrovských bublín.

 

Headlinerom sobotného hudobného programu bude skupina Gladiator. Vstup na celý program v Promenáde je počas oboch dní pre všetkých návštevníkov voľný.

 

 

Novinky jubilejnej Trnavskej 13

A teraz si poďme predstaviť zaujímavé novinky. Prvou z nich je miesto konania. Promenáda je super a vedia to veľmi dobre aj ľudia z Trnavskej 13. Priestory poznajú veľmi dobre nielen ako Trnavčania, ale aj ako organizátori Slávností piva.

 

“Dôvodov na zmenu priestoru je niekoľko, zhrniem ich do krátkych bodov: Promenáda je veľmi obľúbeným miestom, ktoré každý pozná a nachádza sa v podstate v centre mesta . Organizujú sa tu viaceré kultúrne udalosti a jednou z nich sú aj naše Slávnosti piva, takže môžeme povedať, že tu poznáme každý strom,” hovorí Igor Holéczy z organizačného tímu.

 

Ďalšou novinkou je kultúrny program zadarmo pre všetkých vďaka rozhodnutiu organizátorov:

 

“Veď máme čo oslavovať s našimi vernými fanúšikmi,” vysvetľujú toto pozitívne rozhodnutie. V piatok začne program o 19:30, hneď po odštartovaní behu Trnavská 13 RUN a potrvá do 22:00.

 

V sobotu budú vystupovať kapely už od skorého popoludnia až do 23:00. “Čakajú nás chuťovečky, tradičné aj originálne kapely a skvelý hudobný večerný hosť,” sľubujú organizátori. 

 

 

Tričká nahradia polokošele, pribudnú klobúky

Kvalitné a vkusné polokošele namiesto tradičných tričiek si prvý raz oblečú pivní turisti Trnavskej 13.

 

“Tento rok sme pripravili špeciálnu edíciu „tričiek“ k okrúhlemu 20.ročníku. Pripomínam, že nejde o tradičné tričká, ale polokošele v peknej farbe a dobrej kvalite. Polokošele preto, lebo chceme zvýrazniť jubileum, ktoré si spolu so všetkými účastníkmi chceme poriadne užiť. Snáď sa budú páčiť a bude o ne záujem. Kto nebude mať túto edíciu, toho do podnikov snáď ani nepustia,” pripomína s úsmevom Radoslav Filo z OZ Trnavská 13.

 

Predaj polokošieľ (k dispozícii budú detské, dámske aj pánske až do veľkosti 5 XL) sa začína 27. mája na akcii Piváles v Relaxe od 11. hodiny. Okrem nich si pivní turisti budú môcť kúpiť aj slamené klobúky.

 

Novinkou pri príležitosti 20. ročníka je aj súťaž o tričká. Na svojej FB stránke bude Trnavská 13 uverejňovať postupne fotky z ktoréhokoľvek ročníka od fanúšikov pochodu. Traja majitelia fotiek s najvyšším počtom hlasov dostanú od organizátorov polokošeľu.

 

 

Spomienky na minulosť

A napokon poslednou novinkou bude premietanie záberov z predošlých pochodov. Organizátori tak zvolávajú všetkých svojich dlhoročných priaznivcov, aby si spoločne pozreli prierez akcie za posledných 20 rokov.

 

“V sobotu počas dňa prezradíme mnoho zaujímavostí o jednotlivých ročníkoch, zaspomíname si na tričká, pozrieme si zábery, ktoré mnohí ľudia ešte nevideli. Určite sa na nich nájde mnoho našich priateľov, známych a nám neznámych fanúšikov,” konštatuje Radoslav Filo.


Postupne budú organizátori zverejňovať ďalšie informácie, sledovať môžete webstránku Trnavskej 13 aj profil na Facebooku. A nezabudnite si poznačiť dátumy 9. a 10. júna 2017: okrúhla dvadsiata Trnavská 13 v Promenáde.

 

 

(TS)

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama