Trnavské rybníky
reklama

Príbeh z útulku: Rybička má mnoho nápadníkov, už sa ale nedá druhýkrát sklamať

RELAX - Útulok | 30.5.2017, 11.00, prispievatelia

Určite ste to zažili aj vy. Niekto vás odsúdil len preto, kto ste, či kým ste. Sú to skrátka nepríjemné reči, ktoré zabolia alebo v nás dokonca vyvolajú pocit poníženia. Slová a predsudky ubližujú nie len nám, ľuďom, ale aj našim domácim miláčikom. Dnešný príbeh z trnavského útulku bude o fenke pittbulla so zlomeným srdcom.

Príbeh z útulku: Rybička má mnoho nápadníkov, už sa ale nedá druhýkrát sklamať

Tento psík dostal meno Rybička. Foto: Útulok Trnava

Nový Hlohovec
reklama

 

Bol slnečný letný deň. Pred bránou útulku zastavilo auto.  Takéto chvíle sú pre pracovníkov, či dobrovoľníkov plné očakávania. Nikdy totiž nevedia, čo ich čaká.  Tentoraz sa im naskytol, na prvý pohľad obrázok rodinky – otec, mama, dieťa a pes.

 

„Už z prvých slov mi bolo jasné, že údajní „nálezcovia“, sú vlastne jej majitelia. Za tie roky, čo tu pracujem, mám už na to nos,“ vysvetľuje pracovník Ján.

 

 

Dôveruj, ale preveruj

reklama

Nová životná kapitola nemusí automaticky znamenať šťastný začiatok. Hlavne keď sa cítite smutný, sklamaný a opustený. Tieto pocity sa zaiste miešali aj v dvojročnej hnedej krásavici.

 

Spočiatku bola na svoje okolie podráždená, miestami až agresívna. „Mala som pochopenie pre Rybičkinu náladu. Keď som nešťastná, reagujem podobne,“ hovorí dobrovoľníčka Anežka.

 

Prešiel takmer rok. V Rybičkinom dočasnom domove sa toho veľa zmenilo. Zmenila sa aj ona. Priateľstvo s Anežkou jej pomaly pomáha zabudnúť na minulosť a tešiť sa z prítomnosti.

 

Rybička je štýlová, krásna fenka, ktorá si to plne uvedomuje. Na každej vychádzke má mnoho nápadníkov, potencionálnych majiteľov.

 

Ona má na svojho pána tiež svoje nároky. V žiadnom prípade nedopustí, aby ju opäť niekto sklamal. Láskavé srdce skrýva za, na prvý pohľad, drsné spôsoby.

 

„Kto však vytrvá a získa si ju, nájde nie len verného spoločníka, ale aj milujúceho priateľa,“ dodáva Anežka.

 

MATEJ UHLÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama