Trnavské rybníky
reklama

Kašlú na problém aj na ľudí

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 16.6.2011, 16.46, Darina Kvetanová

TRNAVA – Bytovku s veľkou terasou Na hlinách už mesiac zatepľujú. Časť nákladov hradia ľudia z fondu opráv, na dofinancovanie si zobrali 500-tiscícový úver. Spoločnosť TT-Komfort, ktorá spravuje spodné podnikateľské priestory, tvrdí, že ich ako správcu ignorovali.

Kašlú na problém aj na ľudí

Na terase sa schádzajú vandali, vznikla bez stavebného povolenia, nie je skolaudovaná a potrebolvala by opravu. Priveľa argumentov na to, aby sa k jej vlastníctvu konečne niekto priznal. Foto: Darina Kvetanová

reklama

„Do rokovaní o zatepľovaní nás vôbec neprizvali, aj my pritom platíme do fondu opráv. Zatepliť z neho preto majú aj spodné priestory bytovky,“ hovorí Darina Puterová z TT-Komfortu. Ľudia však oponujú, že spoločnosť do fondu platí len rok. „Kde boli ďalšie roky,“ pýta sa zástupkyňa vlastníkov bytov Dagmar Královičová. „Úver splatíme my, určite nebudeme platiť za zateplenie priestorov, ktoré nevlastníme,“ odmieta za ľudí.
Riaditeľ TT-Komfortu Ľubomír Krajčovič však argumentuje, že do fondu opráv neplatili, pretože ich nikto nevyzval. „Mali tak urobiť v roku 2007, keď preberalo správu Bytové družstvo Trnava. Nie je to naša vina,“ povedal. Ľudia sa okrem toho boja, že čerstvo zateplenú bytovku poškodia feťáci a alkoholici. Tí sa roky stretávajú na terase, znečisťujú ju a poškodzujú dom. Požadovali preto jej uzavretie. Terasa však oficiálne nemá majiteľa, možno preto, že vznikla bez stavebného povolenia, nie je skolaudovaná a potrebuje rekonštrukciu. TT-Komfort ju ale nechce platiť sám. „Na oprave sa musí podieľať aj bytové družstvo,“ hovorí Krajčovič. Ak sa s Bytovým družstvom nedohodnú, vlastníkom bytov nič neostane, len terasu zatvoriť na vlastné náklady. Veď už aj tak sa k nej správajú ako vlastníci. Dagmar Královičová naposledy na svoje náklady zabezpečila jej vyčistenie.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama