Trnavské rybníky
reklama

Blog Dušana Radolského: Spartakovská sezóna? Viac som čakal hlavne od legionárov

BLOG - Dušan Radolský | 15.6.2017, 11.02, prispievatelia

Aká bola futbalová Trnava v minulej sezóne? Keď mám hodnotiť hráčov, pristavím sa pri odchádzajúcich resp. legionároch.

Blog Dušana Radolského: Spartakovská sezóna? Viac som čakal hlavne od legionárov

Lukáš Greššák patril k tomu lepšiemu, čo tím ponúkol. Foto: Ján Král

Fragile v Dome Kultúry
reklama

 

Schranz ukázal málo, možno sa z neho málo vytiahlo, futbalovo však stále očividne vie. Stále som veril, že by mohol byť oporou tímu, ale...


Halilovič ako cudzinec musí oveľa viac odvádzať. Chcel ukázať, že je na ihrisku, no oveľa viac musí pracovať pre mužstvo. Navyše, zahadzoval veľké šance.


Tambe nemôže vyzerať na ihrisku tak ako vyzeral po návrate z Afrického pohára národov. U cudzinca sa to nedá ospravedlniť.

reklama


Čögley ma sklamal, Bello taktiež. Prekvapilo ma, že bol na môj vkus až príliš veľa zranený. Yilmaz prišiel zo Znojma, no neukázal veľa. Zaujímavé je poznanie, že chalani, ktorí sa nepresadili v českej lige, sa nechytili ani v našej.


Kerlon bol pre mňa absolútnym sklamaním. Zo Slobodu som zostal prekvapený, v akej bol forme, pretože z poľskej ligy som si jeho výkony pamätal ako veľmi kvalitné.


Mužstvo by potrebovalo posily v podstate všade, obmena kádra je potrebná, niektorí hráči, ktorí prišli pred sezónou, nesplnili očakávania a tiež museli odísť.


Páčilo sa mi zaraďovanie mladých chlapcov, otázka je skĺbenia so staršími. Mladíci chceli naskočiť, ukázať sa, ale chýbala možno aj podpora od divákov, s nimi v chrbte by ich výkon rástol. Miro Karhan im šance dával, otázne je, či ich nebolo niekedy až priveľa.


A kto potešil? Celkom solídne momenty mal Jirka, tiež si musí ale niektoré veci poukladať v hlave inak. Nepoznám ho osobne, hodnotím to, čo vidím. Od pána Boha má danú rýchlosť, celkom solídnu techniku, dobrú strelu. Keby na sebe viac popracoval, mohol by byť perspektívny.


Veľkým plusom pre mužstvo boli výkony kapitána Greššáka. Či hral stopéra alebo stredopoliara, bol pre mančaft veľkým prínosom a naplnil predpoklady.


Samozrejme, dobrú sezónu mal brankár Jakubech, dostal sa aj do reprezentácie, teší ma, že sa Pavel Hapal rozhodol nominovať ho na európsky šampionát.

 

Na prestup ale zatiaľ podľa mňa pripravený nie je, musí ešte niečo preskákať a dovtedy môže pomôcť Trnave. Fazónu má, ale brankári dozrievajú trochu neskôr.

 

DUŠAN RADOLSKÝ


Autor je futbalovým trénerom, pôsobil vo viacerých slovenských kluboch, najvýznamnejšími štáciami boli 1.FC Košice, Slovan Bratislava, MŠK Žilina a Spartak Trnava.

 

Viedol úspešnú slovenskú dvadsaťjednotku, ktorá skončila na majstrovstvách Európy na štvrtom mieste a kvalifikovala sa na olympijské hry v Sydney.

 

Figuroval ako asistent pri poslednom federálnom výbere Československa.


Trénoval aj v Dubaji, výraznú stopu zanechal v tímoch z Českej republiky (Cheb, Olomouc, Hradec Králové, Slovácko) a v meno si urobil aj v Poľsku, kde viedol Dyskoboliu Grodzisk, Ruch Chorzów, Poloniu Varšava či LKS Nieciecza.


Rodený Trnavčan oslávil 13. novembra 66 rokov.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama