Prevádzkovateľovi mestskej dopravy v Trnave končí zmluva, mesto vypísalo súťaž
AKTUALITY - Trnava | 7.8.2017, 16.30, prispievatelia
Predpokladaná hodnota zákazky na roky 2018 a 2019 bola vyčíslená na približne štyri milióny eur.

Ilustračné foto: gak
Mesto Trnava hľadá prevádzkovateľa mestskej autobusovej dopravy. Dlhoročná zmluva s terajším dopravcom, spoločnosťou Arriva, sa skončí 31. decembra tohto roku.
Predpokladaná hodnota zákazky na roky 2018 a 2019 je štyri milióny eur bez DPH. Dopravné služby budú financované z tržieb od cestujúcich a z rozpočtu mesta Trnava.
Cestujúci zaplatili v minulom roku za mestskú dopravu v Trnave približne 800-tisíc eur, z rozpočtu mesta ide za služby vo verejnom záujme dopravcovi ročne približne 1,2 milióna eur.
„Chceme nájsť takého prevádzkovateľa, ktorý by od 1. januára 2018 bezpečne, efektívne a kvalitne prevádzkoval 14 liniek mestskej autobusovej dopravy. Našou podmienkou je najmenej 34 autobusov, 75 vodičov a schopnosť najazdiť predpokladaných približne 1,1 milióna kilometrov ročne,“ informoval agentúru SITA hovorca trnavskej radnice Pavol Tomašovič.
Dopravca bude musieť okrem iného zabezpečiť aj predaj cestovných lístkov a akceptovať čipové karty, ktoré sú aktuálne používané v prímestskej autobusovej doprave v Trnavskom samosprávnom kraji.
Trnava si stanovila aj ďalšie podmienky, napríklad priemerný maximálny vek vozového parku nesmie prekročiť desať rokov a žiadny z autobusov dopravcu nesmie mať viac ako šestnásť rokov.
Všetky autobusy mestskej autobusovej dopravy v Trnave musia byť klimatizované a vybavené systémom GPS.
Spoločnosť Arriva Trnava (predtým Slovenská autobusová doprava Trnava) má platnú zmluvu o poskytovaní služieb vo verejnom záujme od roku 2009, jej platnosť sa končí 31. decembra tohto roku.
SITA