Trnavské rybníky
reklama

Neni nat ten pocit istoty

BLOG - Dzetko Krúpik | 21.6.2011, 00.00, prispievatelia

Asi poznáte ten fór: Dójde k policajtom podnikatel ohlásit, že ho okradli. Napred ho tam porádno vyobracali, jesliva néjde o pojiščuvací podvod, a nakonec sa ho opýtali, čo mu teda šlohli. Tak začal menuvat: Strážneho psa, signalizačné zarídzení, elektronický zámek a trezor.

Já vím, že to neni bohvíjak smíšné, ale ukazuje to, čo sú nékerí ludé schopní ukradnut. Aj já mám s tým svoje skúsenosci. Mne zaseky onehdá dvá kmíni sceli v noci šlohnut železnú bránu do zahrady. To nemali robit, lebo zebudzili našého vlčáka. Mírumilovnejšého psa by ste taško hledali, ale ket sa psisko vrácilo za hodzinu domo, f papule zdrap montérek, usmívalo sa, jak ked mu nesem kost z údzeného kolénka. Možná neveríte, ale aj pes sa ví usmívat, ked má dobrú náladu. Nakonec som na tem ani neškoduval, lebo tí dvá, jak jím bolo pílno, tam neháli aj dvojkolesovú káru, kerú som porád ráno predal za pet evri. Čúleky mám len strach, aby sa tí lupiči nesceli ponstvit našému vlčákovi, lebo bych mohól dopadnút jako ten podnikatel ze ftipu. Aj som špekuluval, že psiskovi prihelfnem na obojek nejaký alarm, ale takéto opatrení ide do penazí a aj tak je naništ. Šak to má pomály každý afták, a furt sa kradnú. Pomály to vyzírá, jako by sa s kradnucá stal celonárodný šport. Stavím sa o svojé krankasové zuby, že keby sa f kradnucí vyhlásila olympijáda, bez medajle by sa naša reprezentácija nevrácila. Teda, pokád by nám hu négdo ze súperov nepajzól.
Ono to bude asi tak, že kradnút je neodelitelná súčast života luckej společnosci a patrí do kultúrneho dzedzictva a folklóru každého národa. Kradnú šeci a šecko a nezáleží na spoločenském postavení, politickej príslušnosci, náboženstve, pohlaví, sexuálnej orientácije, veku, rase, národnosci... Akurát sa to zakaždým ináč menuje: Lúpež, zlodejina, zbojníctvo, znárodnení, privatizácia, zdanuvání, reštrukturalizácija, transformácija a nevím jako ešče. Výsledek je ždycky jednaký. Jako sa temu bránit? Taško! Keby tak négdo vymyslel nejaký univerzálny lék proci kmínom a zlodejinám, navrhól bych ho na Nobelovú cenu.
Neni to tak dávno, čo stačlo pret šenkom zanknut bicyglo z retazu o zábradlí. Neskáj vám šlohnú bicyglo aj ze zábradlím. Já som tak došól o tri, ale dva rázy tam to zábradlí zostalo.
Nakonec vám prezradzím jednu fintu, kerú používam. Nosím dve penaženky. Jednu mám na zatku ve vačku v riflách a v néj žádné penáze. Druhý budelár mám v bunde ve vnúternajšém vačku, zapatý a ešče pozichruvaný z retásku. Ale f tem jako dóchodca obyčajne též nemám ništ. Ale ten pocit istoty!...

reklama

Váš dzetko Krúpik

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama