Trnavskí plavci sa predstavili na pretekoch v Taiwane a USA

ŠPORT - Plávanie | 5.9.2017, 07.00, prispievatelia

Po úspešnom ukončení domácej plaveckej sezóny na majstrovstvách Slovenska všetkých vekových kategórií, plavci STU Trnava v mesiacoch júl a august výborne reprezentovali Trnavu na najvýznamnejších plaveckých pretekoch v zahraničí.

Trnavskí plavci sa predstavili na pretekoch v Taiwane a USA

Tomáš Niedl počas EYOF v Maďarsku. Foto: Miroslav Nowak

Najskôr sa v dňoch 24. – 28.7. 2017 predstavili Tomáš Niedl a Nina Vadovičová (obaja ŠG Trnava) v kategórii mladších juniorov na Európskom olympijskom festivale mládeže v Maďarskom Györi.

Na týchto pretekoch bola veľká konkurencia, keď štartovalo 450 plavcov zo 48 krajín. Tomáš Niedl si v disciplíne 200m prsia zaplával osobný rekord a obsadil vynikajúce 17. miesto, čo bolo najúspešnejšie vystúpenie slovenských chlapcov.

Nina Vadovičová štartovala v kategórii s o rok staršími plavkyňami, napriek tomu skončila v disciplíne 100 metrov prsia na veľmi dobrom 21. mieste.

Výsledky našich mladších juniorov na ich prvých najvýznamnejších medzinárodných pretekoch preto môžeme hodnotiť ako veľký úspech.

V dňoch 20. – 25.8. 2017 Barbara Bartovičová reprezentovala STU Trnava na Letnej svetovej univerziáde v Taiwane. Sú to najvýznamnejšie akademické preteky na svete.

Barbara v konkurencii 730 plavcov zo 70 krajín plávala výborne. V disciplíne 200 m znak si zaplávala osobný rekord a obsadila 30. miesto.

M. Záborská, R. Hlavatý a B. Tomanová na pretekoch v USA.

V dňoch 23. – 28. augusta 2017 sa plavci STU Trnava Miroslava Záborská a Barbora Tomanová (obidve ŠG J. Herdu) zúčastnili na Majstrovstvách sveta juniorov v plávaní v USA.

Pre trnavské plavkyne bola účasť na najvýznamnejších plaveckých pretekoch juniorov na svete zatiaľ najväčším úspechom v ich plaveckej kariére.

V silnej konkurencii 630 plavcov z 93 krajín bolo cieľom Trnavčanov predovšetkým zaplávať čo najlepšie výkony, čo sa im aj podarilo.

Miroslava Záborská časom 2:32.98 prekonala slovenský rekord junioriek v disciplíne 200 metrov prsia a skončila na vynikajúcom 12. mieste!

To bolo najlepšie umiestnenie slovenskej výpravy.

O ďalší výborný výsledok sa postarala Barbora Tomanová, ktorá v disciplíne 50 metrov znak obsadila 23. miesto.

Počas tréningu v trnavskom akvaparku. Zľava tréner Rastislav Hlavatý a plavci Nina Vadovičová, Tomáš Niedl, Miroslava Záborská, Barbora Tomanová a Barbara Bartovičová.

Konštatovať možno, že k výsledkom trnavských plavcov napomohla dobrá príprava, ktorá sa uskutočňovala okrem reprezentačných sústredení aj v bazéne Materiálovotechnologickej fakulty STU, v Relax Aqua& Spa Trnava a v 50-metrovom bazéne v Šali.

Pozitívne treba hodnotiť fakt, že plavecký klub STU Trnava mal zastúpenie na všetkých najvýznamnejších zahraničných pretekoch tejto sezóny.

Fantastický úspech plaveckého klubu STU Trnava podčiarkuje aj skutočnosť, že Barbora Tomanová a Adam Halas svojimi výkonmi už teraz splnili kritériá pre účasť na koncoročných Majstrovstvách Európy seniorov v krátkom bazéne v Dánsku.