Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Hoftych narúša hráčom pohodlie

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.6.2011, 00.00, Ján Král

Spartakovci sa v týchto dňoch pripravujú na sústredení v Zlatých Moravciach. Prechodný domov si od pondelka rozložili v hoteli ViOn.

VIDEO: Hoftych narúša hráčom pohodlie

Na sústredení všetci zaberajú naplno. Pre zdravotné problémy chýba iba Bicák. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Mužstvo sme navštívili v utorok predpoludním. V čase nášho príchodu sa práve chystalo na predpoludňajší tréning. Medzi prvými vošiel na plochu Miroslav Karhan. Po krátkej odmlke, keď si vybavil veci v Nemecku, sa opäť pripravuje s tímom.
„Mužstvo má dobrú morálku, príchodom Karhana a Vyskočila sa kvalita mužstva i tréningového procesu dvihla,“ začal rozprávanie tréner Hoftych, ktorý prišiel na ihrisko ako posledný. Hráči čakali v pozore, aby si od svojho šéfa vypočuli, čo ich čaká. „Snažím sa hráčom narušiť ich vnútorné pohodlie. Usilujeme sa odstrániť zlé návyky, napríklad keď po prihrávke neraz zostanú stáť. Zapracujeme i na taktike, aby chlapci vedeli, čo od nich čakám.“

 
Tréning si pozrel i konzultant Karol Dobiaš, ktorý s mužstvom strávil vo ViOne tri dni. Hoftych naordinoval zverencom deväťdesiatminútovú zaberačku. Všetky činnosti robili s loptami. V horúčave tiekol po čelách pot cícerkom. Jediní, ktorí sa v tieni schovali pred lúčmi slnka, boli maséri a vedúci mužstva Peter Moravčík.
Ten, mimochodom, oslávil minulý týždeň päťdesiatku. K významnému životnému jubileu mu na oslave gratulovali desiatky futbalových činovníkov. Azda najkurióznejší darček priniesla spartakovská výprava – kyticu a v nej päťdesiat pozastrkovaných cigariet. „Keď som ju priniesol domov, mama ju dala do vázy s vodou. Cigarety navlhli, dal som ich sušiť, ale neviem, či budú ešte použiteľné,“ vytiahol úsmevnú príhodu Peter Moravčík. O tortu z oslavy v tvare ženských pŕs sa podelil i s hráčmi.
S mužstvom už naplno zaberali tri nové tváre. Spartak angažoval pravého obrancu Pavla Malchárka (Zlín), stredopoliara Martina Vyskočila (Žilina) a krídelníka z Brazílie Lanyana. V hre je ešte príchod českého stopéra. „Hral som sedem rokov vo Vasco de Gama. Bol som v mládežníckych výberoch do dvadsať rokov. Teší ma, že som dostal šancu v Spartaku. Verím, že budem tímu nápomocný,“ uviedol Lanyan, o ktorého sa svojho času zaujímal Vasco da Gama údajne i Juventus Turín. „Keď som mal šestnásť, Juventus hľadal talenty, kontaktoval moju rodinu, ale z môjho odchodu do Talianska napokon nič nebolo,“ dodal dvadsaťročný technicky dobre vybavený futbalista.

ŠUPA technika
reklama

 

V tomto hoteli spartakovci bývajú. Foto: Michal Hlavatovič


Český zadák Pavel Malchárek je v klube od piatka. „Zoznamujem sa s mančaftom. Trnava je futbalové mesto. Fanúšikovia tu boli vždy skvelí. Chcem, aby sme s mužstvom hrali čo najvyššie a divákov alkali na kvalitný futbal. Všetko sa odvíja od zodpovednej práce, to je základ, aby sa dostavili výsledky,” podotkol.
Po skončení tréningovej jednotky hráčom veľa síl na zbytočné slová nezostávalo. Tešili sa na sprchu a obed. Popoludní ich čakala ďalšia zaberačka. „V Zlatých Moravciach máme ideálne prostredie na prípravu. Prirovnal by som to k pobytu v Rakúsku, kde sú na vysokej úrovni tréningové plochy, hotel i rehabilitácia. Navyše, je to na dosah od Trnavy,“ pochvaľoval si podmienky tréner Hoftych.
Hoftych zapája do tréningového procesu i prvky na odľahčenie a súťaživosť. V pondelok si hráči v bagu podali trénerov. Najhoršie obstál asistent Braňo Kriška, ktorý v kruhu zostal najdlhšie. Počas večere tak musel popriať celému mužstvu dobrú chuť. Naopak, druhý Hoftychov spolupracovník Kožuch dominoval v streľbe do brvna. „Z troch pokusov som trafil tri,“ pousmial sa Kožuch.
Pavla Hoftycha sme na záver debaty podpichli, či vo voľnom čase nevyskúša tenisové kurty. „Mám teraz problém s tenisovým lakťom, takže určite nikoho nevyzvem. Navyše, som tragický tenista, takže nechcem niekomu hneď na úvod urobiť radosť,“ usmieval sa.

 

Program dňa: 7.30 raňajky, 9.30 individuálny strečing, 10.00 tréning, 12.15 obed, 16.00 tréning, 17.30 posilňovňa, 18.15 regenerácia, 20.00 večera
 

Kto s kým na na izbe?
Slovenčiak, Kováč – Kaščák, Raška – Ľ. Gogolák, Bernáth – Machovec, J. Čarnota – Sabo, P. Čarnota – Gross, Ľ. Hanzel – Malchárek, Vyskočil – Lanyan, Ciprys, Petráš – Székely, Vdovjak, Rusov – Diallo, Kone. Samostatne: Karhan, Tomaček, Procházka.
Tréneri: Hoftych, Kožuch, Kriška, Kostolanský, konzultant Dobiaš, ved. mužstva Moravčík, maséri P. Gogolák, Prelovský.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama