Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: Vyskočila v Žiline zabrzdila päta

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.6.2011, 00.00, Ján Král

Hrával za Sigmu Olomouc, České Budejovice, Slovan Bratislava, Zlín, Žilinu a naposledy hosťoval v Prešove. Od pondelka je Martin Vyskočil v príprave so Spartakom. Dvadsaťosemročný futbalista prichádza, aby vystužil kraj trnavskej zálohy.

VIDEO: Vyskočila v Žiline zabrzdila päta

Martin Vyskočil (vľavo) bude o post v zostave súperiť aj s Brazílčanom Lanyanom. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Už je zmluva spečatená?
- Kluby sa dohodli, všetko uzavrieme podpisom zmluvy.
Aké sú prvé dojmy z trnavského prostredia?
- Pripojil som sa k tímu na sústredení. Zatiaľ spoznávam chlapcov. Cítim sa v pohode.
Na Slovensku ste hrávali už aj za Slovan, Žilinu a Prešov. Ako si spomínate na tieto pôsobiská?
- Do Slovanu som prišiel ako mladý chlapec, keď klub postupoval z druhej ligy. Žilina ma angažovala za éry Pavla Hapala. Hralo sa o majstra, každý duel bol vtedy dôležitý, zažívali sme podobné tlaky, ako sú v českej Sparte. Spoznal som i túto stránku futbalu. V Prešove som sa bol rozohrať, vyskúšal som si boj o postup.
Do Žiliny si vás vybral tréner Hapal. Prečo ste sa výraznejšie nepresadili?
- Prvý rok som hrával pravidelne. Po zisku titulu sa mi ale pritrafilo zranenie päty, ktoré ma vyradilo na tri mesiace, stále sa mi obnovovalo. Nestihol som kvôli tomu ani štart ligy a Ligu majstrov. Naskočiť som potom musel rozbehnutého vlaku, čo bolo ťažké. Odišiel som sa teda na záverečný polrok rozohrať do Prešova.
Ako sa vám hrávalo v Trnave, keď ste sem prišli s inými slovenskými klubmi?
- Ako je známe, Slovan i Trnava sú najväčšími slovenskými rivalmi. Zažil som zápasy veľkej kvality i po diváckej stránke. So Žilinou sme prichádzali do Trnavy s očakávaniami ťažkého zápasu. To sa potvrdilo. Proti Spartaku to nikdy nebolo jednoduché. Každému klubu sa hrá na Štadióne Antona Malatinského ťažko. Verím, že to tak bude pokračovať a Spartak bude nielen doma silným mužstvom.
 

 

Do Spartaka vás zlanáril tréner Hoftych. Ako ho poznáte?
- Hrával som pod ním ligu v Zlíne. Poznáme sa, vieme, čo môžeme od seba čakať. Verím, že táto spolupráca bude na prospech mužstva.
Lodivod Spartaka sa vyjadril, že s vami počíta na post krajného záložníka. Ide o miesto, ktoré vám najviac sedí?
- Nemám problém hrať zľava ani sprava či na poste podhrotového útočníka. Kde bude treba, tam naskočím.
Čo hovoríte na úroveň sústredenia v Zlatých Moravciach?
- Prostredie poznám z éry Zlína. Je tu všetko, čo potrebujeme, kvalitné ihrisko i regenerácia. Všetko je v jednom komplexe, čo je veľká výhoda.
Ktorú časť letnej prípravy vyložene nemusíte?
- Zo začiatku vždy chvíľu trvá, kým sa futbalista dostane do tempa. Úvodný týždeň býva pre telo najťažší, to znášam najťažšie. Ku koncu prichádzajú herné veci.
Vraj ste už stihli úsmevnú debatu s masérom Máriom Prelovským, s ktorým ste sa počas jarného duelu v drese Prešova slovne pochytili.
- V pondelok som bol na masáži, hovoril som mu o tom. Tvrdil, že podobné situácie zažil s viacerými hráčmi a ani si to nepamätá. V zápasoch bývam výbušnejší, pamätám si však iba, že sme niečo po sebe zakričali. K futbalu patria emócie, neraz sa stane, že si s niekým prudšie vymením názory, potom si ale sadneme a sme najlepší kamaráti. Máriovi som príhodu sám pripomenul, on v tom problém nevidel, koniec koncov nešlo o nič veľkého.
Čo si želáte do trnavského pôsobenia?
- Chcem hrať čo najlepšie v prospech tímu. Verím, že prídu výsledky a zabojujeme o najvyššie priečky.

ŠUPA technika
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama