Trnavské rybníky
reklama

Poslanec Viskupič sa nedobrovoľne vykúpal v Parnej

RELAX - Trnavské pikošky | 17.10.2017, 08.45, prispievatelia

Nebol sám, vo vode skončili všetci dobrovoľníci, ktorí čistili potok.

Poslanec Viskupič sa nedobrovoľne vykúpal v Parnej

V Parnej sa vytvorila "priehrada" z odpadu. Foto: facebook.com/Peter Bročka

reklama

 

Partia dobrovoľníkov v nedeľu odstránila z potoka Parná v úseku pred Trnavou ,,priehradu“ z plastových fliaš a ďalšieho odpadu. Fľaše vytiahnuté z vody zaplnili viac ako dvadsať veľkých vriec.

 

Niektoré fľaše vo vode boli z motorových olejov, v mnohých ďalších sa nachádzali rôzne, ťažko identifikovateľné tekutiny...

 

Okrem plastových a sklenených fliaš sa vo vode nachádzalo aj toľko polystyrénu, že by stačil na zateplenie rodinného domu.

reklama

 

Prakticky všetci dobrovoľníci, medzi ktorými bol aj primátor Trnavy Peter Bročka či poslanec Národnej rady Jozef Viskupič, si nedobrovoľne vyskúšali, akú teplotu má voda Parnej v októbri.

 

Aj keď ,,priehrada“ bola spočiatku pevná, po vybratí prvých stoviek fliaš povolila a brigádnici si mohli zaspomínať na časy, keď sa ako deti v potoku kúpali.

 

Viskupič skončil v bahne a vode do pol pása, okrem seba namočil aj mobilný telefón a kľúče od auta.

 

Dobrý pocit z vyčistenia jedného miesta pokazilo zistenie, že takýchto priehrad z plastových fliaš a iného odpadu je v Parnej oveľa viac.

 

Dobrovoľníci vyčistili časť Parnej. Foto: facebook.com/Peter Bročka

 

 

Trnavčan Ladislav Beňo, ktorý takéto brigády na pomoc prírode organizuje, sa v žiadnom prípade nemusí obávať, že by v najbližších rokoch nemal čo robiť.

 

Potok Parná pramení v Malých Karpatoch v okolí Pezinka. Tečie cez Horné Orešany, Košolnú, Suchú nad Parnou a Biely Kostol do sústavy Trnavských rybníkov. Za Trnavou ústí do potoka Trnávka.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama