Trnavské rybníky
reklama

Boj o župana: Viskupič schudol 11 kilogramov, Mikuš označil kampaň za podlú

AKTUALITY - Voľby | 4.11.2017, 22.00, Ján Král

Voľby do vyšších územných celkov sa skončili. Volebné miestnosti sa uzavreli o 22.00 a momentálne prebieha sčítavanie hlasov. Neoficiálne výsledky sa očakávajú po polnoci, potvrdené budú s najväčšou pravdepodobnosťou až v nedeľu. Najväčšími favoritmi na post župana v Trnavskom kraji sú doterajší predseda župy Tibor Mikuš a kandidát širokej pravicovej koalície Jozef Viskupič. Monitorovali sme ich volebný deň.

Boj o župana: Viskupič schudol 11 kilogramov, Mikuš označil kampaň za podlú

Tibor Mikuš a Jozef Viskupič prichádzajú do volebných miestností. Mikuš sám, Viskupič v sprievode rodiny. Foto (7x): Ján Král

Cukrovar
reklama

 

Mikuš dúfa, že ľudia ocenia jeho prácu

Tibor Mikuš prišiel do volebnej miestnosti v Suchej nad Parnou krátko po 10-tej hodine. Volil sám, bez partnerky, ako totiž povedal, jeho manželka mala zdravotné problémy.

 

Deň plánoval stráviť v záhrade, zaplávať si a ísť do sauny. Večer počká s priateľmi na výsledky v trnavskej reštaurácii bez zvolávania volebného štábu.

Dni zdravia
reklama

 

"Dúfam, že ľudia budú vedieť oceniť prácu a nepodľahnú klamstvu. Klamstva zaznelo veľa," povedal na margo očakávaní od volieb. Na otázku, čo by robil po zvolení ako prvé, odpovedal, že pracoval ako doteraz.

 

Vyjadril sa aj k predvolebnému boju. "Takú podlú kampaň ako bola táto, toľko klamstva, výmyslov, to som nezažil. Moje bilbordy viseli v Trnave sedemkrát za ostatných 15 rokov, ale prvýkrát sa našli ľudia, alebo si niekto objednal, čmáranie, popisovanie. A nepravdy, ktoré ste počuli aj z obrazovky, tie snáď ani nemusím komentovať," dodal.

 

Mikuš volil v Suchej nad Parnou, kde žije.

 

Na úprave volebnej miestnosti si v obci dali záležať.

 

Bude županom aj v ďalšom volebnom období?

 

 

Viskupič verí, že občania sa rozhodli pre zmenu

Jozef Viskupič volil v Trnave na Základnej škole Spartakovská pár minút po 11-tej. Do volebnej miestnosti prišiel v spoločnosti manželky a svojich detí.

 

Avizoval, že práve s rodinou strávi volebnú sobotu, pretože sa jej v predošlých týždňoch dostatočne nevenoval.

 

Predpoludním ešte komunikoval ohľadne volebných záležitostí, popoludní sa vybral podporiť syna na hokejový turnaj.

 

Vo večerných hodinách sa jeho volebný tím spolu s kandidujúcimi poslancami za pravicovú koalíciu stretol v trnavskej kaviarni, kde spoločne čakajú na výsledky volieb.

 

"Kampaň dala zabrať, schudol som asi 11 kilogramov, takže odporúčam... Tým, že sme behali viac-menej po celom kraji a snažili sme sa byť čo najviac prítomní v regióne, tak to bola dobrá a poctivá zaberačka," hodnotil predošlé týždne a mesiace Viskupič krátko po tom, ako hodil obálku s preferenčnými hlasmi do urny.

 

Jozefa Viskupiča podporila celá rodina.

 

Deti mu dokonca "poradili", koho voliť.

 

Obálku s hlasovacími lístkami vhodili do urny spoločne.

 

 

Ako povedal, od volieb očakáva, že sa ľudia správne rozhodli. "My sme to nazvali, že chceme zmenu pre Trnavský kraj, verím, že sa pre ňu voliči rozhodli."

 

Ak by sa stal županom, ako prvú vec chce vylepšiť komunikáciu so starostami a primátormi. "Chcel by som po prípadnom zvolení veľmi rýchlo navštíviť všetkých 251 sídiel," uviedol.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama