Trnavské rybníky
reklama

VIDEO: V tábore Viskupiča spustil víťazné oslavy telefonát od Bročku

AKTUALITY - Voľby | 5.11.2017, 06.31, Ján Král

Novým predsedom Trnavského samosprávneho kraja bude Jozef Viskupič. V jednokolových voľbách pomerne jednoznačne vyhral nad doterajším županom Tiborom Mikušom. Od voličov získal 48 584 hlasov, jeho priamy konkurent takmer o 14-tisíc menej.

VIDEO: V tábore Viskupiča spustil víťazné oslavy telefonát od Bročku

Jozef Viskupič dal telefonát od Petra Bročku so súhlasom trnavského primátora na hlasitý odposluch. Ten mu oznámil, že v rámci mesta získal oproti Mikušovi výrazne väčší podiel hlasov. Foto (6x): Ján Král

Cukrovar Trnava
reklama

 

Viskupič čakal na výsledky v kaviarni TéTé Café v spoločnosti rodiny, priateľov, časti kandidátov na poslancov za pravicovú koalíciu.

 

Nálada vo volebnom štábe gradovala s pribúdajúcim časom. Výsledky sa začali zverejňovať až o 23:15 po uzavretí miestností v Trenčianskom kraji, kde posunuli uzávierku hlasovania pre výpadok elektriny.

 

Hlavné slovo potom dostali mobilné telefóny a vyhľadávanie stránky štatistického úradu. Počiatočné napätie s rastúcimi percentami postupne začala striedať dobrá nálada.

Munipolis
reklama

 

 

Do kaviarne prišla aj poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky a líderka strany OĽaNO Veronika Remišová.

 

„Naša protikorupčná alternatíva dokázala, že sme rovnocenným súperom vládnej koalície. Na výsledkoch cítiť obrovskú túžbu ľudí po zmene, ľudia už majú dosť toho, ako je spravovaná krajina a regióny,“ povedala Remišová.

 

Na rozdiel od štábu Tibora Mikuša, ktorý bol v uzavretom kruhu priateľov v reštaurácii na Hviezdoslavovej ulici v Trnave, pustil Viskupič k sebe aj novinárov.

 

Ako začali pribúdať priebežné výsledky, ozývali sa z miestnosti, kde trávil čas s priateľmi, potlesk a výkriky radosti. Keď bolo zverejnených 30 percent sčítaných hlasov, z fajčiarskych priestorov sa dokonca ozvalo aj skandované: „Mikuša do koša!“

 

Viskupiča prišla podporiť aj Veronika Remišová.

 

Keď začali zverejňovať výsledky, napätie na tvárach signalizovalo veľa. Viskupič na fotografii so šéfom jeho kampane Otom Kravcom.

 

 

To už priniesli do priestorov aj šampanské, fľašu však Viskupič otvoril až po telefonáte od primátora Petra Bročku, ktorý informoval o tom, že vo väčšine trnavských volebných miestností vyhral Viskupič s výrazným náskokom.

 

„Dali sme si prácu s programom, predstavili sme víziu kraja, správali sme sa k voličom zodpovedne, otvorene. Komunikovali sme na fórach, odpovedali na otvorené listy, nesprávali sme sa arogantne. Arogancia moci dostala vizitku, voliči ju odmietli,“ vyhlásil Viskupič.

 

Kolegovia z politických strán zobrali Viskupiča na ruky a od radosti vyhadzovali do vzduchu. Ešte krátko predtým stihol Viskupič poďakovať svojej rodine za trpezlivosť a šéfovi kampane Otovi Kravcovi za odvedenú prácu.

 

Zároveň potvrdil, že platí jeho sľub, podľa ktorého sa vzdá poslaneckého mandátu v NR SR.

 

Viskupičovi robila celý večer spoločnosť aj manželka Romana (na fotografii po jeho ľavici). Vľavo kandidát na poslanca Martin Dvornák.

 

 

Počas volebnej noci bola po boku Viskupiča aj jeho manželka Romana. Spolu majú deti Viliama, Vivien a čakajú tretie. Bude to syn, meno ešte pár prezradiť nechcel, zhodou okolnosti im ale termín pôrodu zatiaľ vychádza na Viskupičove narodeniny 8. februára.

 

„Veľmi sa teším, že sa kandidatúra na župana manželovi podarila, videla som, že vyvíjal veľkú snahu, aby sa mu to vyšlo. Budem ho podporovať v tom, čo robí aj naďalej,“ uviedla Romana Viskupičová.

 

Kompletné výsledky na post župana:

  1. Jozef Viskupič - 48 584 hlasov (42,9 %) OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), SaS, KDH, OKS, Zmena zdola, DÚ
  2. Tibor Mikuš - 34 601 hlasov (30,55 %) NEKA
  3. József Berényi - 19 414 hlasov (17,14 %) SMK-MPK
  4. Konrád Rigó - 6362 hlasov (5,61 %) MOST – HÍD
  5. Márius Novák - 2268 hlasov (2,00 %) Nový Parlament

Viskupič bol počas volebnej soboty podporiť svojho syna na hokejovom turnaji. Pokriky z tohto športu si zaskandoval aj so svojimi kolegami.

 

 

Sklamanie u Mikuša

V tábore prívržencov Tibora Mikuša zavládol sklamanie. „Budem rešpektovať výsledok, otázka je ako bol dosiahnutý,“ povedal na stretnutí s novinármi Tibor Mikuš. Brífing priniesla okrem iných aj televízia TA3.

 

„Manipulácia verejnou mienkou tu jednoznačne bola. Pozrite sa, ako vyzerali televízne debaty, čo tam bolo povedané a čo sa dialo na sociálnych sieťach,“ posťažoval si Mikuš.

 

Vo funkcii župana končí po dvanástich rokoch.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama