Trnavské rybníky
reklama

Nový župan Viskupič poďakoval protikandidátovi Cehlárikovi aj primátorovi Bročkovi

AKTUALITY - Voľby | 5.11.2017, 13.43, prispievatelia

Z ,,neviditeľného“ župného úradu chce urobiť otvorený a aktívny.

Nový župan Viskupič poďakoval protikandidátovi Cehlárikovi aj primátorovi Bročkovi

Jozef Viskupič. Foto: Ján Král

Cukrovar bývanie
reklama

 

Predsedu Trnavského samosprávneho kraja Tibora Mikuša (NEKA) po dvanástich rokoch vo funkcii strieda o generáciu mladší Jozef Viskupič (OĽaNO).

 

Z ,,neviditeľného“ župného úradu chce urobiť otvorený úrad, ktorý bude aktívny všade tam, kde to ľudia potrebujú. Tak ako sľúbil, vzdá sa postu poslanca Národnej rady SR, aby sa mohol naplno venovať jeho rodnému kraju.

 

„V prvom rade ďakujem všetkým mojim voličom za prejavenú dôveru. Sľubujem, že ich nesklamem. Som rád, že obyvateľom Trnavského kraja nie je ľahostajné jeho smerovanie. Výsledky volieb jasne ukazujú, že občania nie sú spokojní s tým, že župa nehospodári dobre s peniazmi nás všetkých. Verím v silu obyčajných ľudí – odborníkov v rôznych oblastiach a výnimočných osobností. Náš kraj v rukách takýchto ľudí môže napredovať. Preto pozývam na spoluprácu všetkých ľudí, ktorí môžu a chcú pomôcť posúvať náš kraj vpred,“ povedal Viskupič.

Munipolis
reklama

 

Nezabudol poďakovať aj pôvodne protikandidátovi Jaroslavovi Cehlárikov, ktorý sa v utorok vzdal kandidatúry v jeho prospech, a primátorovi krajského mesta Petrovi Bročkovi, ktorý ho pred voľbami verejne podporil.

 

,,Aj vďaka tomuto spájaniu síl sa nám podarilo zvíťaziť. Dostali sme príležitosť vrátiť Trnavskému kraju postavenie, aké mu v skutočnosti patrí, a túto príležitosť naplno využijeme,“ dodal Viskupič.

 

Jozef Viskupič sa narodil 8. februára 1976 v Trnave. Vyštudoval históriu a filozofiu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a masmediálnu komunikáciu na UCM v Trnave.

 

Od roku 2010 pôsobí ako poslanec NR SR za hnutie OĽANO a v súčasnosti je podpredsedom Výboru NR SR pre kultúru a médiá.

 

V krajskom meste aj žije aj s manželkou Romanou, spolu vychovávajú syna a dcéru. O niekoľko mesiacov sa ich rodina rozrastie o ďalšieho člena.

 

K výsledkom volieb sa vyjadrila aj líderka OĽaNO Veronika Remišová. „Je vidieť, že ľudia si želajú zmenu a vláda oligarchov a neschopných politikov sa začína rúcať. Zdá sa, že dnes sa nám podarilo poraziť stranu Smer v regiónoch a ja verím, že sa nám to o dva roky podarí aj v parlamentných voľbách. Slovensko si zaslúži čestnú a schopnú vládu," uviedla Remišová.

 

Je verejným tajomstvom, že končiaci župan Tibor Mikuš s Jozefom Viskupičom veľmi nekomunikuje. Viskupič ho dnes v RTVS vyzval na podanie ruky a dôstojné odovzdanie úradu.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama