Trnavské rybníky
reklama

Šeherezáda z Naháča: S takýmito prsami by ma na Západe nechceli!

RELAX - Rozhovory | 3.7.2011, 00.00, Vladimír Kampf

Keď bola malá, chcela byť Martina Lopatková (18) smetiarkou. Páčilo sa jej, ako sa chlapi vozia vzadu na stúpačkách.

Šeherezáda z Naháča: S takýmito prsami by ma na Západe nechceli!

V Turecku majú Slovenky veľký úspech. Doslova ich žerú. Foto: Vlado Kampf

reklama

 

Potom chcela byť pilotkou na stíhačkách MIG-29. Lenže zle jej bývalo už na obyčajných hodových hojdajúcich sa loďkách, tak si to radšej rozmyslela. Zatiaľ je študentkou a modelkou. Na začiatku svojej súčasnej kariéry uspela v konkurze na modelku a podarilo sa jej vyhrať jednu zo súťaží v Košiciach.
 

To je na úvod slušný úspech, však?
- Hovorili mi, že budem reprezentovať Slovensko, ale k tomu som sa nedostala.
Prečo?
- Ja neviem. Skončila som veľmi rýchlo, pretože sa mi nepáčil prístup ľudí. Mala som pocit, že sa o mňa až tak nezaujímajú.
Vybrala si sa do Turecka a tam sa ti darí.
- Turecká agentúra bola prvá, ktorá si ma tu našla. Robím reklamy, katalógy, veľa fotím. Najviac sa mi páči fotenie kožuchov a orientálnych šiat pre moslimky. Zaujímavé sú aj reklamy na parfumy alebo minerálky. Robím pre agentúru úplne všetko. Aj vo filme som hrala. Žiadna veľká rola, len komparz. Film sa volá Divoký západ. Hrala som frajerku hlavného hrdinu. Ale týmto by som sa nechcela chváliť. V Turecku mám dosť všelijakej práce.
Ako často tam cestuješ?
- Iba cez leto. Inak chodím do školy. Prišli mi ponuky aj kamsi do Francúzska a do Milána, ale tie radšej neberiem. Tam majú predsa len radšej vychrtliny. Asi by som veľmi neuspela.
V Turecku majú radi, keď má dievča viditeľnejšie proporcie?
- Áno. Do vecí, ktoré sa predvádzajú na Západe by som sa nenatrepala. V Istanbule majú iný meter. :-)
Nebáli sa ťa rodičia pustiť do Turecka?
- Samozrejme báli. Veľmi. Ešte k tomu som letela na poslednú chvíľu. Agent mi zavolal v utorok večer, že v stredu ráno letím z Viedne do Istanbulu. Rodičia sa stále boja, keď odchádzam. Tie najhoršie scenáre vidia, aj keď im nezdvihnem mobil, lebo mám práve nejakú prácu. Je pravda, že niektorí klienti nie sú až takí profesionáli, ako o sebe tvrdia.
V čom sa prejavuje ich neprofesionalita?
- Najmä v tom, že po mne vyštartujú. Treba si udržať odstup a brať s nadhľadom ich hlúpe reči.
Oplatí sa to robiť napriek rôznym úskaliam?
- Oplatí. Chce to len mať rozum. Nenechám so sebou zametať. Okrem toho tam mám veľa kamarátov a kamarátok. Agentúra je v pohode a majú o mňa záujem. Už tam mám meno, netrvá mi dlho nájsť si prácu. Treba vedieť, ako zaujať.
Ako na to v Turecku?
- Treba sa stále usmievať, vyzerať šťastne a byť komunikatívna.
Už vieš niečo po turecky? Nepredali by ťa?
- Niečo áno. Napríklad šofér vie iba po turecky a rád sa rozpráva. Tak mu pritakávam. :-) Najhoršie však je, keď si neporozumieme s niektorými babami. Napríklad minulý rok sme mali medzi sebou jednu neznesiteľnú Poľku. Bosnianka Jagoda tam dokonca nevydržala a musela odísť. Išla domov s plačom. Poľka hneď ako prišla narobila obrovský neporiadok, našla si frajera a nedala si povedať. Bola hrozne nepríjemná. Keď sa vracala nadránom, vyzerala ako sfetovaná. Mala veľa konfliktov s našou šéfkou.
Si tretiačka na Gymnáziu Jána Hollého v Trnave. Čo ďalej?
- Chcela by som študovať právo alebo jazyky.
Čím by si chcela byť, keď budeš veľká?
- Buď si založím vlastnú agentúru, lebo som zistila, že to dobre vynáša, alebo budem právničkou a sudkyňou. Mám veľké plány.
Je práca modelky namáhavá?
- Je. Veľa ľudí si myslí, že to je len o usmievaní sa. Keď od rána do večera chodíme po kastingoch, je to príšerne únavné. Do auta, na kasting, do auta, na kasting... Tam sa musíme usmievať a vyzerať dobre. niekedy čakáme aj dve hodiny. Príde klient, vezme si naše prezentácie a pošle nás preč. Nie je čas sa najesť, napiť. Večer máme zasa robotu. Niekedy musíme niekam odletieť. Aj medzi fotografmi sú svojskí jedinci. Najprv spustia spŕšku nadávok, a potom sa my máme šťastne usmievať. Nepríjemné sú aj ich návrhy. Sľubujú trebárs, že keď sa dáme do spodnej bielizne či plaviek, tak nám hneď prihodia nejaké peniaze do vrecka. To určite nie. Keď sa vrátim domov z Turecka, tak aj dva týždne prespím. Bývam strašne unavená.
Nezávidím.
- Okrem toho chodievame do VIP klubov, kde sa musíme ukazovať a snažiť zaujať. Chodieva tam veľa klientov. Po večeroch zvykneme roztancúvať zákazníkov. Som na vysokých podpätkoch, stále na mňa svietia reflektory, spotená som všade a v kuse musím tancovať. Chlapi síce šalejú, ale ja tvrdo pracujem.
A čo turecké televízne seriály?
- Šeherezáda ma baví. Je to iné, ako mexické telenovely. Ale Slzy Bosporu ma neberú.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama