Trnavské rybníky
reklama

Tréner futsalistov Cintula o sezóne: Vonku sme poloviční a nad tým sa treba zamyslieť

ŠPORT - Futsal | 28.11.2017, 10.31, prispievatelia

Zo súperových paluboviek nepriniesli Bílí Andeli z doterajších zápasov ani bod.

Tréner futsalistov Cintula o sezóne: Vonku sme poloviční a nad tým sa treba zamyslieť

Sústredený. Foto: Facebooková stránka klubu

Púpavy pri aleji
reklama

 

Bílí Andeli odohrali v tomto ročníku prvej futsalovej ligy osem stretnutí a ich bilancia je vzácne vyrovnaná. Nováčik súťaže dokázal štyri razy bodovať naplno a v rovnakom počte stretnutí ťahal za kratší koniec povrazu. Počas ostatného víkendu, ktorý bol bez súťažného zápasu, sme doterajšiu časť ročníka hodnotili s trénerom Trnavčanov Martinom Cintulom.

 

Bilancia nováčika po ôsmich zápasoch je vzácne vyrovnaná. Prevláda spokojnosť, alebo boli očakávania vyššie?

- Sme síce nováčik, ale z niektorých zápasov som trochu sklamaný. Súperi v Banskej Bystrici a Leviciach boli zdolateľní, ak nie vyhrať, minimálne sme mali bodovať. Celkovo som počítal s tromi bodmi navyše ako teraz máme. Môže sa to zdať odvážne, ale viem, čo toto mužstvo dokáže.

ŠUPA technika
reklama

 

Zjavný je rozdiel medzi zápasmi doma a vonku. Kým na vlastnom ihrisku vybojoval tím štyri výhry, u súperov nezískal ani bod.

- Na domáce zápasy sa dokážeme akosi viac vyhecovať, určite k tomu veľkou mierou prispievajú aj naši skvelí fanúšikovia, tí sú podľa mňa najlepší v lige. Vonku je náš výkon polovičný, príčinu môžeme hľadať aj v tom, že na súperove palubovky často necestujeme v plnej sile. Musíme sa nad tým zamyslieť, čaká nás séria dôležitých zápasov vonku a v nich sa bude lámať chlieb, rozhodne sa, či budeme v play-off alebo nie.

 

Ktorí hráči potešili, prekvapili a od ktorých očakávate viac?

- Nerád hodnotím jednotlivcov, predsa len futsal je kolektívny šport, ale z tých skúsenejších držia pomyselnú loď na hladine Michal Németh a Libor Ťažký. Z mladíkov ma tešia rastúce výkony Petra Brestovanského a Dominika Gumbíra. Zapracovať na sebe by mali všetci, hlavne však to zdravé jadro tímu, od ktorého sa to očakáva.

 

Ktorý zápas vás najviac potešil a v ktorom mužstvo nesplnilo očakávania vôbec?

- Najlepší zápas sme odohrali proti favorizovanému Lučencu (5:4), duel sme mali stále vo svojich  rukách a do bodky splnenou taktikou sme vyhrali. To stretnutie ukázalo, že iba stopercentný výkon a koncentrácia nás môže posúvať vyššie.

 

Aké sú ciele tímu do ďalšej časti sezóny?

- Predsezónne ciele klubu boji jasné - udržať sa v najvyššej súťaži. Obsadiť ôsme miesto však prakticky znamená hrať proti Slovanu sparingpartnera a teda našim cieľom je vyhnúť sa tomuto súboju. Mojim cieľom je piate – šieste miesto po dlhodobej súťaži, čo je reálne za predpokladu ďalšej tvrdej práce.

 

Aktuálna tabuľka extraligy:

1   Slovan 8 8 0 0 92:9 24      
2   Wild Boys 8 7 0 1 36:24 21      
3   Lučenec 9 6 1 2 56:40 19      
4   Žilina 8 5 0 3 34:31 15      
5   Bíli Andeli 8 4 0 4 26:38 12      
6   Banská Bystrica 8 2 1 5 28:41 7      
7   Nové Zámky 9 2 1 6 29:47 7      
8   Podolie 8 2 1 5 19:51 7      
9   Pinerola 8 2 0 6 31:46 6      
10   Levice 8 1 0 7 21:45 3      

(jam)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
Cisárky Sereď
reklama