Trnavské rybníky
reklama

FOTO: Marek Šebek zažil v Afrike divočinu aj romantiku

RELAX - Trnavské pikošky | 30.11.2017, 18.30, Ján Král

Trnavčan Marek Šebek je vášnivý cestovateľ. Na prelome októbra a novembra so svojou partnerkou Marcelou a partiou kamarátov strávil tri týždne v Afrike. Vyskúšali si pravé dobrodružstvo, no nielen nespútaná prírodná divočina im bude túto dovolenku pripomínať aj po zvyšok života.

FOTO: Marek Šebek zažil v Afrike divočinu aj romantiku

Tu skrížila výprave cestu veľká skupina slonov. Foto (8x): archív Mareka Šebeka

reklama

 

Afrika bola pre Mareka Šebeka i celú výpravu veľkou výzvou. Na vlastné oči videli po cestách na off-roadových autách tzv. veľkú africkú päťku, kam patria byvol, slon, lev, leopard a nosorožec.

 

Pozreli si aj Viktoríne vodopády, život domorodého obyvateľstva, zažili jazdu rozsiahlou krajinou.

 

"Môžem to každému len odporučiť," vraví Marek Šebek, ktorý šéfuje spoločnosti Marell zaoberajúcej sa elektroinštaláciami. Sám je veľkým fanúšikom futbalu a jazdenia na off-roadových autách.

reklama

 

V divočine jedno z ich áut obkľúčilo stádo desiatok slonov. Všetko ale napokon dobre dopadlo.

 

Tento slon mal našťastie dobrú náladu.

 

 

Výprava po cestách cez Botswanu, Zimbabwe a Namíbiu absolvovala dlhé presuny autom a pri jednom z nich sa udial romantický moment.

 

Marek znenazdajky zastavil vozidlo a dokonale prekvapil svoju partnerku Marcelu. Vytiahol zásnubný prsteň so žiadosťou o ruku.

 

"Zostala prekvapená, odpovedala ale kladne. Keď sme prišli na miesto kempu, ostatní sa pýtali, či sme mali poruchu vozidla. Keď sme oznámili, čo sa stalo, vypukla v skupine veľká radosť," usmial sa.

 

Zásnuby oslávili s priateľmi v tábore. Marek Šebek (uprostred v modrom) s partnerkou Marcelou. 

 

 

V partii prišlo pri oslave aj k veselému spomínaniu. "Jeden môj priateľ z výpravy mi povedal, ako v Afrike chystal prekvapujúce zásnuby na skale s krásnym výhľadom. Pripravil tam oheň, s domorodcami sa dohodol, že spravia kulisy. Keď nastal správny moment, vyštverali sa s jeho vyvolenou na miesto určenia, spoza rohu v tom však zaštekala hyena a jeho nastávajúca v momente zobrala nohy na plecia. Napokon sa jeho zámer uskutočnil až na streche auta, kam od strachu vybehla," povedal.

 

S kamarátmi už majú naplánované aj ďalšie expedície, napr. do Maroka, Rumunska, Ligúrskych Álp ale aj do Mongolska.

 

"Vyhľadávam destinácie tak, aby som zažil vždy niečo iné. V Ománe sme boli v rozsiahlych púšťach, v Afrike sme vyskúšali pravú divočinu. V Amerike som skúšal off-roadovú jazdu na skalnatom teréne. Všetko je iné a ťažko porovnateľné, každý kraj má ale svoje čaro," dodal.

 

Fotogaléria z Afriky

Toto je jedna z afrických diaľníc, na konci ktorej vyberali mýto.

 

Levica bola skrotená, aj tak to však chce odvahu.

 

Spoločná fotografia pred vstupom na vrtuľník, ktorý zobral výpravu na let ponad africkú divočinu.

 

Pohľad zhora na Viktoriíne vodopády.

 

Relax a spokojný úsmev na tvári Mareka Šebeka.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama