Trnavské rybníky
reklama

Cirkus s pozemkami hrajú už šesť rokov

AKTUALITY - Kurz sebaobrany | 25.6.2011, 00.00, Rastislav Piovarči

RUŽINDOL – V obecnej kase musia mať určite veľa peňazí. Inak by si podobný cirkus dovoliť nemohli. Iba tak sa dá zhrnúť situácia v Ružindole.

Poslanci zastupiteľstva a starosta sa niekoľko rokov snažia vysporiadať pozemky s ich užívateľmi. Vec sa vlečie už roky a hrozí, že nakoniec všetko skončí na súde. Dôvodom je ich suma. Poslancom sa však paradoxne zdá každá navrhovaná hodnota za meter štvorcový neprimeraná. Na poslednom stretnutí si dokonca zavtipkovali na účet obyvateľov a navrhli smiešnu jednu korunu za meter štvorcový. Po upozornení kontrolórky, že starú menu nesmú používať, si rýchlo kalkulačkou prerátali všetko na centy. Návrh na predaj pozemkov za túto sumu nakoniec neprešiel.
Rodina Gunišovcov sa takto naťahuje s poslancami už šesť rokov. Pozemok užívajú od roku 1951, podľa listu vlastníctva ale patrí stále obci. V minulosti už vraj raz zaň zaplatili a to vtedy, keď ho vymeriaval geodét.
V roku 2005 požiadali obec o odkúpenie. Znalec stanovil hodnotu pozemku na 58 eur za meter štvorcový až v decembri 2010. S právnym zástupcom sa dohodli na tom, že pri prípadnom odpredaji vezme do úvahy aj osobný zreteľ na to, že sa o pozemok starajú a tak by mal byť za symbolickú sumu. A hoci poslanci lamentujú, že pozemky nevedia predať, vec stojí iba na nich. „Nemáme záujem pozemok ďalej predať. Pri stretnutí so starostom sme sa dohodli na cene desať eur za meter štvorcový a vravel že je to primeraná cena a bude sa snažiť aby sa táto záležitosť doriešila.“ povedal Marián Guniš. Na poslednom zastupiteľstve starosta Vladimír Púčik navrhol za meter štvorcový sumu 20 eur. “To ma dosť prekvapilo.“ Prečo, to im nevysvetlil. Podľa niektorých poslancov je to vysoká cena a opätovne celý predaj zastavili tým, že sumu neschválili. Neprešli ani ďalšie návrhy 10 a 14 eur. Gunišovci nakoniec povolili, že sú ochotní zaplatiť za meter „kompromis“ 13 eur, nakoľko im starosta povedal, že pozemky v časti pasienky sa pri plánovanej výstavbe pohybovali v tej dobe v rozmedzí štyristo – štyristo dvadsať korún len aby sa ťahanice s obcou už skončili. Ani túto sumu však poslanci neakceptovali a predaj pozemkov odsunuli na september.
 

reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama