Trnavský plavecký klub má vďaka talentovanej Ožvaldovej na konte ďalší rekord

ŠPORT - Plávanie | 12.12.2017, 10.00, prispievatelia

V dňoch 1.-3.12. 2017 sa plavci STU Trnava zúčastnili Zimných majstrovstiev SR mladších žiakov v Šamoríne za účasti 281 pretekárov z 47 klubov. V silnej konkurencii štartovalo aj 19 plavcov STU Trnava, ktorí dosiahli výborné výsledky.

Tereza Ožvaldová. Foto: Martin Vaňo

Najviac sa darilo Tereze Ožvaldovej, ktorá získala sedem titulov majsterky SR v disciplínach 50, 100 a 200 metrov voľný spôsob, 100 a 200 metrov znak, 100 metrov motýlik, 100 metrov polohové preteky, naviac v disciplíne 200 metrov znak vytvorila rekord SR 11-ročných žiačok.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava a svojimi výbornými výkonmi vybojovali medailové umiestnenia.

Patrik Böhman získal v disciplínach 100 metrov znak a 200 metrov polohové preteky zlatú medailu, v disciplínach 200 metrov voľný spôsob a 200 metrov znak bol druhý a v disciplínach 50, 100 metrov voľný spôsob a 100 metrov polohové preteky získal bronzovú medailu.

Júlia Jablčníková získala v disciplínach 400 a 800 metrov voľný spôsob zlatú medailu, v disciplíne 200 metrov voľný spôsob bola druhá a v disciplíne 200 metrov polohové preteky získala bronzovú medailu.

Ema Novotná vybojovala v disciplíne 200 metrov motýlik striebornú medailu a v disciplínach 400 metrov polohové preteky a 400 metrov voľný spôsob získala bronzovú medailu. Hana Dršková získala v disciplíne 200 metrov voľný spôsob bronzovú medailu.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 2 strieborné medaily v štafetách 4x50 metrov polohové preteky a 4x50 metrov voľný spôsob a bronzovú medailu v štafete 4x 50 metrov polohové preteky mix.

Uprostred Patrik Böhman.

Ani ďalší plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Simona Slezáková, Tatiana Ostrožlíková, Nina Podmanická, Lukáš Brezovský, Nela Hlavatá, Karina Qayumová, Tamara Búdová, Lucia Brečková, Tamara Belavá, Jakub Gabriel, Maximilián Pekarčík, Jakub Nádašský, Sandra Masaryková a Veronika Čačaná.

Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Tatiany Bergmannovej a Ladislava Hlavatého 25 medailí: 11 zlatých, 6 strieborných a 8 bronzových a úspešne uzavreli zimnú sezónu tejto vekovej kategórie.