Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Do hromadného cucania pikaa sa zapojili Slováci, Česi aj herečka Kristína Farkašová

RELAX - Kuriozity | 20.12.2017, 12.30, prispievatelia

Takmer 80 ľudí sa v nedeľu od 16:30 do 16:45 zúčastnilo sladkého mierového protestu. Cucali pikao.

Do hromadného cucania pikaa sa zapojili Slováci, Česi aj herečka Kristína Farkašová

Akcia oslovila množstvo ľudí. Foto: organizátori akcie

reklama

 

Pikao má tak v Slovenských rekordoch svoju vlastnú kategóriu. Ide totiž o ustanovujúci rekord v hromadnom cucaní kondenzovaného mlieka.

 

Do nedeľného online cucania sa zapojili Slováci aj Česi, ktorí  cucali pikao pod stromčekom, na florbalovom zápase aj na pražskom „Václaváku“.

 

Hlavné epicucentrum bolo v trnavskej City Arene, kde prišli zastaviť zhon najmä rodiny s deťmi.

reklama

 

„K rekordu v cucaní sme pristúpili veľmi zodpovedne. Vytvorili sme profesionálny sladký a poriadne hustý tím, ktorý pozostával z dvoch sčítacích komisárov, pozorovateľa a online detektíva, ktorý hľadal fotografie s pikaom na sociálnych sieťach,“ tvrdí s úsmevom organizátorka Jana Pekárková z CUBE STUDIA.

 

Na cucaní proti vianočnému zhonu sa náhodne zúčastnila aj slovenská herečka Kristína Farkašová, ktorá v nedeľu zverejnila na Instagrame fotku s pikaom.

 

O tom, že sa na Slovensku konalo hromadné cucanie, vôbec netušila, ale udalosť sa rozhodla okamžite podporiť.

 

„Toto je moje prvé pikao, čo som si otvorila od svojich desiatich rokov, a to nemôže byť náhoda,“ napísala nadšene organizátorom. 

 

 

Tí si vybrali retro sladkosť v tube na zastavenie vianočného zhonu zámerne, lebo sa s ňou dá za pár cucov odskočiť do detstva, kedy bolo prežívanie blížiacich sa Vianoc úplne iné.

 

Silu pikaa preniesť sa v čase potvrdila aj psychologička Zita Michlerová: „Obľúbená sladkosť detstva sa môže veľmi intenzívne viazať na príjemné okamihy, a ak sa s rovnakou chuťou stretneme v dospelosti, túto pamäťovú stopu nám pri ochutnávaní môže vytiahnuť. Nemusí to byť ani nejaká konkrétna spomienka, ale len akýsi príjemný pocit, ktorý nám pochúťka navodí.“

 

Myšlienka cucania pikaa proti vianočnému zhonu organicky zasiahla na Facebooku každého druhého Slováka, 800 ľudí ju zdieľalo a až 20 000 fanúšikov prejavilo záujem o udalosť.

 

„Keď sme si boli v nedeľu kúpiť pikao, pokladníčky sa na nás usmievali a pýtali sa, či ideme aj my cucať. Je neuveriteľné, aký môže mať online kampaň presah do offline prostredia. Hoci sa reálne cucrekordu veľa ľudí nezúčastnilo, aj tak sa podarila jedna dôležitá vec,“ hovorí Pekárková.

 

Cucalo sa aj v Prahe.

 

 

„Slováci získali nenásilnou formou úplne novú asociáciu s pikaom. Ukázalo sa, že aj kondenzovaným mliekom možno vtipne reagovať na aktuálnu tému v spoločnosti.“

 

Na záver prinášame aj krátke exkluzívne vyhlásenie  Vianočného zhonu, proti ktorému bola udalosť namierená:

 

„O udalosti viem z Facebooku a naozaj ma pobavilo, že ma chceli ľudia vytlačiť tubou z pikaa. Originálne, naozaj, takúto bizarnosť si vo svojom živote nepamätám. Som však v pohode. Absolvoval som intenzívny celoročný fitness program, aby som bol v decembri nezastaviteľný. Každý deň ranný beh na pokladničnom páse, na raňajky morské riasy, worskshopy tlačenia sa v radoch a obsadzovania parkovacích miest. Mám aj kvalifikáciu z vianočného tlaku na ľudí, takže vo svojej práci som profesionál, a keďže je docucané, idem sa pripraviť na voju poslednú štafetu. Veselé Vianoce.“

 

Kvalitnú fotografiu Vianočného zhonu sa nám nepodarilo získať. Zhon bol veľmi rozbehaný a všetky zábery boli rozmazané.

 

 

Ďalšia fotogaléria z akcie

 

 

 

 

(TS, jp)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama