Trnavské rybníky
reklama

Trojkráľovú šestku si zabehli aj hasiči, celkovým víťazom sa stal Ondrej Kubo

ŠPORT - Atletika | 6.1.2018, 13.16, Ján Král

Ondrej Kubo vyhral aj tretí diel bežeckej trilógie, ktorá sa konala na prelome rokov v Trnave. Po troch víťazstvách - na Štefana, na Nový rok a dnes - sa tak Piešťanec reprezentujúci farby bratislavského klubu 3NT Triathlon stal jasným víťazom celého podujatia.

Trojkráľovú šestku si zabehli aj hasiči, celkovým víťazom sa stal Ondrej Kubo

Zoran Benedikovič (vľavo) a Eduard Glemba na trati Trojkráľovej šestky. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spolu s ním sa na piedestál pre víťazov postavila Dagmar Vargová z AK Bojničky, ktorá taktiež do tretice dobehla v ženskej kategórii na prvom mieste.

 

"Podmienky boli úžasné, nepršalo, nebola zima, nemuseli sme prekonávať zľadovateľý terén. Bolo to zorganizované parádne, škoda, že nie je viacero takýchto behov, keď človek zaplatí len 2 eurá a môže si súťažne zapretekať," povedal Ondrej Kubo.

 

K trojkráľovej trati, ktorá merala 6,2 kilometra, doplnil: "Prvé štyri kolá sme so súpermi išli ozaj rýchlo, v závere som to už cítil, mal som riadne nakúpené."

ŠUPA technika
reklama

 

 

Protokol dodržali

Aj na treťom diele trilógie zaznamenali účastnícky rekord. Na štart sa postavilo 248 bežcov. Medzi nimi opäť aj primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý nevynechal ani jeden z dielov, premiérovo s ním bežal tento raz aj viceprimátor Tibor Pekarčík.

 

Do cieľa dobehli takmer súbežne, o krok neskôr bol vo finiši Pekarčík. Jeden z divákov žartoval, že protokolárne poradie muži z radnice vzorne dodržali aj pri behu.

 

"Držal som sa za ním, aby som ho nepredbehol. Finiš mal určite lepší, poradie je teda také, aké má byť. Zodpovedá to zároveň aj mojej súčasnej kondičke," zareagoval s úsmevom Pekarčík.

 

Cvičiť chodí najmä crossfit, nedávno si dal aj predsavzatie, že bude častejšie behávať. Trať si najčastejšie vyberá v Kamenáči smerom k depu.

 

Do cieľa vbieha Peter Bročka, tesne za ním Tibor Pekarčík.

 

 

Nové trate už v lete

Primátor Bročka je známy tým, že rekreačne športuje. "Bral som trať tentoraz s rezervou, včera som si dal sedem kilometrov, takže dnes už to bolo zľahka. Trochu som cítil nohu, tak som nešiel na svoj strop. Teším sa, že na všetkých troch častiach trilógie padli účastnícke rekordy. Vidno, že ľudia čoraz viac športujú bez ohľadu na výkony," povedal Bročka.

 

V areáli Slávie na jeseň mesto zrealizovalo na atletickom štadióne výmenu tartanového povrchu, vybudovali nový vrhačský sektor a momentálne prebiehajú práce na premene basketbalových a nohejbalových ihrísk, ktoré dokončia pri vyšších teplotách na jar.

 

Celkovými víťazmi trilógie sa stali Ondrej Kubo a Dagmar Vargová.

 

Počas tohto roka chce mesto zrealizovať aj výstavbu ihriska s umelou trávou pre futbalové účely a vybudovať systematické bežecké trasy so špecifickým umelým povrchom.

 

"Pôjde o okruh pomedzi futbalové ihriská vrátane nábehovej rampy o dĺžke dvestometrov so stúpaním do kopca. Projektová dokumentácia je vo finálnej fáze, nasledovať bude stavebné povolenie, verím, že počas leta už budú trate funkčné," dodal primátor.

 

 

Hasiči v plnej zbroji

Najväčšiu pozornosť na Trojkráľovej šestke pútala dvojica hasičov. Špačinčania Zoran Benedikovič a Eduard Glemba slúžia v trnavskom hasičskom zbore a rozhodli sa, že trať behu absolvujú v riadnom hasičskom oblečení s prilbami a kyslíkovými bombami na chrbte.

 

"Bola to výzva, chceli sme si vyskúšať, aké to je a čo dokážeme. A veru, musím povedať, že kyslíkový prístroj v posledných metroch váži oveľa viac ako na začiatku behu... Sme však radi, že sme to zvládli. Na dnes máme v rámci fyzickej prípravy odcvičené," poznamenal s úsmevom Benedikovič.

 

V cieli boli hasiči zdravo zničení.

 

Víťazi Trojkráľovej šestky (6,2 km):

1. Ondrej Kubo (3NT Triathlon Bratislava, čas 21:14)

2. Matúš Kompas (Atletický oddiel Šaľa, 22:01)

3. Matúš Trnovec (ŠK VAZKA Bratislava, 22:06)

 

Najrýchlejšie ženy:

1. Dagmar Vargová (AK Bojničky, 26:27)

2. Renáta Šikulová (Karpatskí Vlci, 27:17)

3. Petra Mráziková (Piešťany, 28:49)

 

Celkoví víťazi trilógie:

Muži: Ondrej Kubo (3NT Triathlon Bratislava)

Ženy: Dagmar Vargová (AK Bojničky)

 

 

Ďalšia fotogaléria z Trojkráľovej šestky

(autor: Ján Král)

Dagmar Vargová na trati.

 

Ondrej Kubo si držal celú trať vysoké tempo.

 

Celkový víťaz v cieli.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama