Futsalisti boli favoritovi vyrovnaným súperom, z Lučenca sa však vrátili bez bodu

ŠPORT - Futsal | 20.1.2018, 14.37, prispievatelia

Trnavčania čelili súperovi s viacerými mladými hráčmi v zostave.

Futsalisti boli favoritovi vyrovnaným súperom, z Lučenca sa však vrátili bez bodu

Trnavskí futsalisti. Foto: IK

Na trnavských futsalistov čakal v trinástom kole najvyššej súťaže súper z kategórie najsilnejších. Na palubovku Lučenca, navyše, cestovali zverenci Martina Cintulu v oslabenom zložení, v kádri bolo viacero mladých hráčov.

Prvý polčas vyhrali domáci 2:0, keď skóre otvoril brankár Oberman a poistku pridal špílmacher Fehérvári. V druhej časti pridal svoj druhý gól domáci kapitán a zdalo sa byť rozhodnuté.

V 34. minúte sa presadil hosťujúci Michal Babják a znížil na rozdiel dvoch gólov. Attila Fehérvari potom pridal svoj tretí gól v zápase a skompletizoval hetrik.

Dve minúty pred koncom zápasu znížil prehru Trnavy Marek Mikulišin, pre ktorého to bol prvý gól v novom drese.

Dobrý a vyrovnaný výkon omladených hostí na body napokon nestačil. Trnavčania sa musia sústrediť na najbližší domáci duel, keď v boji o play – off privítajú posledné Levice.

Zápas sa začína v Mestskej športovej hale v Trnave v piatok 26. januára o 19.30.

Prvá slovenská liga vo futsale  – 13. kolo:

Lučenec - Bíli Andeli – futsal 4:2 (2:0)

Góly: 4. Oberman, 15., 29. a 36. Fehérvári – Babják, Mikulišin

Diváci: 700

Lučenec: Oberman, Mikuš, Csaba, A. Hricov, Ribeiro, Kočiš, Brunovský, Fehérvári, Kuhajdík, Petík, Máč, Steinwandter, Filho, Mišo

Bílí Andeli: Jedlička, Alchus, Putera – A. Adámek, Gumbír, Brestovanský, Humel, Mikulišin, Cintula, Koricina, Holka, Babják, Áč

Rozhodovali: Havrila, Chudý

Martin Cintula, tréner Trnavy: „Do Lučenca sme prišli v oslabenom zložení, keď nám oproti minulému zápasu chýbalo šesť hráčov. Myslím si, že sme ale odohrali dobrý zápas, Lučenec má kvalitné mužstvo s Brazílčanmi a Fehérvári je pre mňa jeden z najlepších hráčov v lige. Odišli sme s hlavou vztýčenou, náš výkon sa musel páčiť aj fantastickému publiku v Lučenci. Na našich hráčoch je vidieť progres a to ma teší, snažíme sa načasovať formu na vysnívané play-off.“

1   Slovan 13 11 2 0 122:20 35
2   Wild Boys 13 10 1 2 58:38 31
3   Lučenec 13 9 1 3 79:51 28
4   Žilina 13 7 1 5 49:51 22
5   Pinerola 13 6 1 6 64:56 19
6   Bíli Andeli 13 5 0 8 41:57 15
7   Nové Zámky 13 4 2 7 47:61 14
8   Banská Bystrica 13 3 3 7 49:67 12