Deň blbec: Futsalisti si dali dva vlastné góly, nepremenili penalty a súperovi podľahli

ŠPORT - Futsal | 3.2.2018, 15.43, prispievatelia

Taký zápas trnavský klub dlho nezažil...

Deň blbec: Futsalisti si dali dva vlastné góly, nepremenili penalty a súperovi podľahli

Odovzdanie pamätného dresu Ľubošovi Adámkovi. Na foto z ľava: Michal Halenár prezident klubu, Ľuboš Adámek, tréner Martin Cintula a kapitán mužstva a brat Andrej Adámek.

Pred duelom Bílich Andelov s Banskou Bystricou sa domáci funkcionári poďakovali Ľubošovi Adámkovi za kariéru a odovzdali mu pamätný dres. To ešte netušili, aký smolný zápas na trnavský klub čaká.

Domáci viedli od druhej minúty po góle Martina Štillu. Za hostí vyrovnal v piatej minúte Jakuba, ale Trnavčania išli po góle Brestovanského opäť  do tesného vedenia 2:1.

Bystričania nazbierali šiesty faul už v šestnástej minúte, ale ponúknutý desaťmetrový kop Boris Juhás nepremenil.

Podobne, vysoko nad bránu, mieril o dve minúty aj jeho spoluhráč Marek Mikulšin.

Prvopolčasovú smolu si domáci vypili až do dna, keď si v poslednej sekunde smolne strelil vlastenca Andrej Adámek.

Tretí raz v dueli viedli domáci v 22. minúte, keď skóroval Michal Németh. Už o tri minúty neskôr si však druhýkrát poslal loptu do vlastnej siete trnavský hráč, tentoraz mal smolu Boris Juhás.

Šok zažila Mestská športová hala v Trnave, keď dva razy skórovali hostia a razom bolo 3:5. Skóre ešte znížil v úplnom závere Michal Németh, ale to bolo zo strany domácich všetko.

Nástup oboch mužstiev na palubovku.

Napriek tomu, že Trnavčania v zápase tri razy viedli, nezískali ani bod. Nepremenili dva desaťmetrové kopy a dali si dva vlastence.

Už v piatok 9. februára hrajú zverenci Martina Cintulu od 19.30 na palubovke Slovana.

Prvá slovenská liga vo futsale  –14. kolo:

Bíli Andeli – futsal – Banská Bystrica 4:5 (2:2)

Góly: 2. Štilla, 9. Brestovanský, 22. a 40. Németh – 5. Jakuba, 20. a 25. vlastný, 28. Ríša, 39. Greško

Diváci: 347

Bílí Andeli: Alchus, Putera – A. Adámek, Brestovanský, Mikulišin, Cintula, Holka, Juhás, Štilla, Dobiš, Németh, Takáč, Gumbír, Áč

B. Bystrica: Mráz, Kollár, Tužinský, Ríša, Vajda, Rafanides, Jakuba, Samson, Čief, Greško, Prokaj, Rozhodovali: Peško -  Behančín

Martin Cintula, tréner Trnavy: „Absolútne nezvládnutý zápas z našej strany. Dva vlastné góly a ďalšie dva po našich chybách. Prispôsobili sme sa divokému systému Banskej Bystrice, v druhom polčase by sme nedali gól asi ani z bránkovej čiary. Bol to pre nás zápas blbec, skomplikoval nám cestu za šiestym miestom, ostáva nám iba sa pripraviť na zostávajúce zápasy.“

Andrej Adámek, kapitán domácich: „Z našej starny to bol slabý výkon, asi najslabší v sezóne. Nerobili sme nič z toho čo sme si povedali v šatni, prispôsobili sme ich hre a to bol prakticky futbal v hale, nič z futsalu sme neukázali.“

1   Slovan 14 12 2 0 130:21 38
2   Wild Boys 14 10 2 2 61:41 32
3   Lučenec 14 9 2 3 82:54 29
4   Žilina 13 7 1 5 49:51 22
5   Pinerola 13 6 1 6 64:56 19
6   Bíli Andeli 15 6 0 9 52:65 18
7   Banská Bystrica 14 4 3 7 54:71 15
8   Nové Zámky 13 4 2 7 47:61 14