Trnavské rybníky
reklama

Impaco Trio: Talentovaní hudobníci z Trnavy pripravujú svoj debutový album

RELAX - Tí sú naši | 16.3.2018, 13.00, prispievatelia

Inštrumentálne Impaco Trio z Trnavy, ktoré tvoria mladí talentovaní muzikanti, sa pomaly chystá na nahrávanie svojho debutového albumu. Finalisti súťaže Jazz START UP 2016 fungujú spolu už niečo vyše troch rokov a majú za sebou niekoľko desiatok koncertov v rodnej Trnave, ale aj v rôznych iných kútoch Slovenska.

Impaco Trio: Talentovaní hudobníci z Trnavy pripravujú svoj debutový album

Impaco Trio počas koncertu.

reklama

 

„Všetko sa to začalo v lete 2014, kedy sme si mali možnosť spoločne zahrať prvýkrát. Cítil som, že z toho niečo môže byť. Nejak sme si jednoducho sadli,“ povedal Ondrej Bašovský, ktorý je v kapele bubeníkom.

 

Klavirista skupiny Tomáš si pri káve tiež zaspomínal: „Pamätám si, ako sme trávili nespočetné hodiny hraním v našej skúšobni. Bolo to veľmi kreatívne a zároveň aj ťažké. Nevedeli sme ešte, čo presne budeme tvoriť.“

 

Kapela si postupne našla svoj vlastný štýl, ktorý je ťažko charakterizovateľný. Ide totiž o netradičnú fúziu žánrov ako jazz, pop, filmová a klasická hudba.

reklama

 

 

Vo videách na ich YouTube kanáli nájdete dokonca live nahrávky piesní pripomínajúce skôr „elektroniku“, než samotný jazz.

 

Chalani sa zameriavajú hlavne na zachytenie atmosféry a emócií v každej jednej piesni. Hrajú pohodovú muzičku, ktorá sa dobre počúva popri práci, oddychu v obývačke, ale aj v aute.

 

Tvorivým jadrom kapely je talentovaný a kreatívny klavirista Tomáš Köppl, ktorý sa hudbe venuje naplno. Študuje dirigentstvo a kompozíciu na štátnom konzervatóriu v Bratislave. Popri tom všetkom ešte stíha skladať piesne do rôznych muzikálov a divadelných predstavení známych u nás aj v zahraničí.

 

Vystupovali aj na pešej zóne.

 

Ondrej Bašovský, ktorý sa ešte stále považuje za mladého bubeníka, je motorom kapely a tiež jedným z jej tvorivých elementov. S bicími je spätý už odmalička, pretože hudbou žije celá jeho rodina. Po skončení „ZUŠ-ky“ bicie nezavesil na klinec a vo svojom voľnom čase sa im stále venuje.

 

Svojou šikovnosťou kapelu dopĺňa mladý basgitarista Juraj Adam. Tento basový virtuóz je medzi muzikantmi už pomerne známy, a to hlavne pre svoju flexibilitu a šikovnosť. Svojimi skúsenosťami upevňuje inštrumentálnu stránku kapely.

 

Na koncertoch sa Impaco Trio stretáva s veľmi pozitívnymi ohlasmi publika. Ľudia si vyslovene pýtajú ich CD. Bohužiaľ, doteraz kapela nemala dostatok financií na spoločné nahrávanie a vydanie debutového albumu.

 

 

Na svete sú zatiaľ len tri debutové single zafinancované z vlastného vrecka členov kapely.

 

Zaplatiť nahrávanie celého albumu je však iná káva. Preto sa rozhodli osloviť širokú verejnosť s prosbou o podporu pri jeho vydaní.

 

„Chceme nahrať naše debutové CD, ktoré bude obsahovať to najlepšie z našej tvorby. Zahrnieme aj diela, ktoré ešte nezazneli a takisto aj hostí, o ktorých ste ešte nepočuli. Bude to taká všehochuť, hudobná paleta, tri nástroje, ezoterika, romantika aj dráma,“ pripomína trojica hudobníkov.

 

 

Radi by tak konečne potešili svojich fanúšikov, ktorí by ich mohli počuť napríklad aj z rádia, alebo v pohodlí svojich obývačiek, či pri jazde autom.

 

Dobrá nálada, ktorú produkuje ich hudba, by sa tak dostala z koncertných hál aj oveľa ďalej.

 

Ak sa rozhodnete prispieť, nezostanete bez odmeny. Za svoju podporu si môžete vybrať napríklad ich novovydané CD s venovaním, alebo aj súkromný koncert kapely iba pre vaše uši, či zloženie pieseň na želanie.

 

Ak by ste mali chuť podporiť Impaco Trio v nahrávaní albumu, urobiť tak môžete na TOMTO LINKU.

 

text: TS

foto: MARTIN VAVERKA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama