Trnavské volejbalistky začali boj o zachovanie extraligy víťazne

ŠPORT - Volejbal | 26.3.2018, 12.00, prispievatelia

Potom ako uniklo volejbalistkám Hit UCM Trnava play-off až v záverečnom kole nadstavbovej časti, začali boje o udržanie sa v extralige žien. V boji o dve miesta v extralige v ročníku 2018/2019 sa systémom doma vonku predstavia okrem Hit UCM Trnava (9. miesto v extralige žien) aj COP Nitra (10. miesto v extralige žien), víťaz 1. ligy západ TAMI Bratislava a víťaz 1. ligy východ VK Sokol Giraltovce.

Trnavské volejbalistky začali boj o zachovanie extraligy víťazne

Momentka zo zápasu. Foto: Peter Václavek

V dôležitom stretnutí v prelínacej súťaži sa stretli družstvá, ktoré skončili na 9. a 10. mieste extraligy žien, preto sa očakával vyrovnaný priebeh. Trnavčanky cestovali na pôdu nebezpečnej COP Nitra, kde sa ľahko nezískavali body.

V prvom sete bola vidieť na Trnavčankách dlhšia pauza od súťažných zápasov a do tempa sa dostávali veľmi ťažko. Nepresná nahrávka i trápenie sa v útoku stál Hit UCM Trnava prvý set.

Nechýbalo veľa a po veľmi zlom začiatku, keď prehrávali 0:7 sa zdal byť stratený i druhý set. Niekoľko zázračných obranných zákrokov i zlepšenie úspešnosti v útoku znamenali obrat a víťazstvo Trnavy v druhom sete.

Dievčatá pod vedením kapitánky Diany Kočišovej prestali robiť chyby v útoku a pridali aj solídnu hru v obrane. Najkvalitnejší volejbal videli diváci v treťom sete, keď sa stav prelieval na jednu a druhú stranu po bode.

Závery toho tretieho i zostávajúce zvládli lepšie hostia z Trnavy a mohli sa tešiť z prvého dôležitého víťazstva v prelínacej súťaži.

Pavel Bernáth (tréner Hit UCM Trnava): "Náročný zápas pre obe družstvá po dlhej prestávke. Zápas sme otočili trpezlivosťou a trošku zmenenou hrou. Nakoniec to však bol aj tak boj, kde bolo cítiť dôležitosť takéhoto zápasu, z čoho pramenili aj jednoduché chyby. Všetci sme radi, že sa nám podaril tento dôležitý zápas dotiahnuť do trojbodového víťazstva."

Hit UCM Trnava sa v odvete s tým istým súperom stretne v Mestskej športovej hale v Trnave už nasledujúci piatok 30. marca o 14.00.

Prelínacia súťaž o extraligu - predohrávka 2. kola:

COP Nitra - Hit UCM Trnava 1:3 (19, -20, -21, -24)

Rozhodovali: Pivarček a Sluk, 50 divákov.

V akcii aj mládežnícke družstvá

Do súťažných zápasov sa zapojilo cez víkend až šesť mládežníckych družstiev Hit Trnava. Najviac potešili dve výhry junioriek Hit Trnava v 1.lige junioriek na pôde bratislavského VIVUSU (3:2 a 3:0).