Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Vozo sa vybral do pivovaru, vyspovedal majiteľa firmy

RELAX - Rozhovory | 29.3.2018, 09.14, reklamný článok

Futbalista Hrnčiaroviec nad Parnou Peter Vozár tentoraz nepísal tradičnú glosu o futbale, ale pustil sa do rozhovoru. O pive.

Vozo sa vybral do pivovaru, vyspovedal majiteľa firmy

Časť z produkcie Karpatu. Fotokoláž: Karpat

reklama

 

Milí priatelia, pivo a futbálek k sebe odjakživa neodmysliteľne patria, takže bolo len logické, že ak sa v katastri Hrnčiaroviec nachádza pivovar, tak si tam skôr alebo neskôr nájdem cestu, alebo ako sa hovorí, nejde pivo ku mne, idem na pivo ja. A pri tejto príležitosti som vyspovedal priamo majiteľa a zakladateľa pivovaru Andreja Sabovčíka.

 

 

Aká je stručná história a hlavná myšlienka vlastného pivovaru?

- Pivovar sme zakladali v roku 2015 a od začiatku bolo našou myšlienkou variť a pripraviť široké portfólio kvalitných pív, ku ktorým sa budú naši zákazníci radi vracať pri posedení s priateľmi, alebo si tú svoju obľúbenú značku kúpia v potravinových sieťach a budú sa na ňu tešiť doma. Hlavnou myšlienkou je poctivá práca a najmä kvalitné suroviny, to je pre nás téma, ktorá nepozná kompromis.

reklama

 

Čo plánujete do budúcna a koho by ste radi oslovili?

- Na jeseň sme pripravili a spustili na trh craft nefiltrovaný Cider, ktorý je založený na stopercentnej prírodnej jablkovej šťave a starostlivo vybraných ovocných šťavách tej najvyššej kvality ktorá sa dá na trhu získať. V roku 2018 sme spustili pre Gastro trh a vybraný obchodný reťazec úplnú novinku a to IPU 15° Blood orange, ktorá má vysoký potenciál pre ľudí ktorí chcú ochutnať kombináciu poctivej IPI a stopercentnej šťavy z Bio pomarančov. Vidíme, že spotrebiteľ už rozoznáva a vyberá si svoju chuť piva, vyhľadáva pivné špecialy a začína sa orientovať na trhu nielen podľa ceny ale hlavne podľa kvality výroby.

 

 

Predpokladám, že na to reagujete.

- Aktuálne budujeme širokú distribúciu v potravinových sieťach, tiež pripravujeme nové druhy pív tak, aby čo najviac ľudí mohlo ochutnať naše pivá za veľmi priaznivé ceny. Po rozšírení kapacity pivovaru v letnom období sa na trhu stretnete aj s novým balením piva a Cidru v plechovke, ktoré je veľmi obľúbené pre trh a spotrebiteľov.

 

Ako sa vám darí?

- V pivovare sme právom hrdí aj na získanie ocenení prvého a druhého miesta v súťaži Pivex – Salima, v kategórii mini pivovary, kde naše ležiaky porazili aj kvalitné české remeselne pivá. Veľmi pozitívne nás však hodnotia aj domáci respondenti.

 

Zľava Tomáš Hub, Andrej Sabovčík a Josef Krýsl.

 

 

Kde môžu nájsť vaše pivá smädní Trnavčania?

- Našou snahou je byť v širokej dostupnosti pre našich spotrebiteľov a preto máme rozbehnuté jednania v potravinových sieťach. Aktuálne si vedia ľudia v Trnave kúpiť pivo v sieti Tesco, u nás priamo vo výrobe alebo ochutnať sudové v novootvorenom craft bistre Vodáreň.

 

Podporujete v okolí aj nejaké pivárske akcie?

- Momentálne dohadujeme užšiu spoluprácu s organizátormi Trnavskej trinástky, kde chystáme prekvapenie, ktoré určite poteší našich priaznivcov.

 

Zamestnanci Karpatu s oceneniami.

 

 

A ktoré pivko máte z vašej produkcie najradšej, alebo ktoré by ste odporučili pri akej príležitosti?

Túto otázku dostávam veľmi často a vždy sa pousmejem, lebo je to otázka rovnaká ako keď sa niekto pýta, ktoré zo svojich detí máte najradšej. Každé je výnimočné, s každým sa píše jeho príbeh a na každé sme právom hrdí.

 

 

Záverom už len dodám, že vychutnať si kvalitnú jedenástku môžu fajnšmekri pravidelne aj na domácich zápasoch ŠK Rapid Hrnčiarovce nad Parnou.

 

Na zdravie, priatelia!

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama