Mesto zverejnilo zoznam ulíc, kde bude v sobotu platiť zákaz alkoholu
ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.4.2018, 12.56, prispievatelia
Zákaz sa týka trinástich ulíc, dôvodom je futbalový zápas Spartak Trnava – Slovan Bratislava.
Fanúšikovia Spartaka plánujú počas derby vytvoriť veľký kotol na severnej tribúne. Do Trnavy sa chystajú aj slovanisti. Ilustračné foto: Eleonóra Szombatová
reklama
Na Štadióne Antona Malatinského v Trnave a v jeho širokom okolí bude v sobotu 7. apríla od 12:00 do 18:00 platiť zákaz predaja, podávania a pitia všetkých alkoholických nápojov, vrátane piva.
Mesto Trnava vydalo zákaz na žiadosť Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave v súvislosti s futbalovým zápasom Spartak Trnava – Slovan Bratislava.
Zápas tradičných rivalov a v súčasnosti aj ašpirantov na titul je označený za vysoko rizikový.
Zákaz sa týka predajní potravín, reštaurácií, krčiem a iných verejne prístupných miest na trinástich uliciach v centre Trnavy.
Polícia pôvodne žiadala zakázať alkohol v celom centre mesta, primátor Peter Bročka požiadavke vyhovel len čiastočne.
,,Mesto Trnava rozhodlo nevydať zákaz predaja, podávania a požívania alkoholických nápojov v lokalitách ulíc Hlavná, B. S. Timravy, Vajanského, Radlinského, Hviezdoslavova, Františkánska, Štefánikova a Trojičného námestia v zmysle žiadosti Krajského riaditeľstva PZ v Trnave, keďže považuje tieto ulice za dostatočne vzdialené od miesta konania športového podujatia,“ píše sa v rozhodnutí.
Podľa vysvetlenia náčelníka Mestskej polície v Trnave Igora Kelešiho na vypustení týchto ulíc zo zákazu sa dohodli s políciou, keďže sú dostatočne vzdialené od štadióna.
Zápas v tabuľke Fortuna ligy prvého Spartaka Trnava a druhého Slovana Bratislava sa bude hrať v sobotu o 15:30.
V súvislosti s týmto futbalovým zápasom a presunom fanúšikov polícia od 12:00 do 15:30 a od 17:15 do približne 18:00 uzatvorí v Trnave Kollárovu a Športovú ulicu.
V týchto lokalitách bude v sobotu platiť zákaz pitia alkoholu:
V zariadeniach spoločného stravovaniania, v predajniach potravín alebo na iných verejne prístupných miestach nachadzajúcich sa v Trnave na uliciach:
Kollárova, Športová, A. Žarnova, Halenárska, Kapitulská, Paulínska, Hlboká, Spartakovská, Dolné bašty, Strelecká, Ľ. Podjavorinskej, Orolská, a Námestie Slovenského národného povstania.
Tu zákaz pitia platiť nebude:
Hlavná, B. S. Timravy,Vajanského, Radlinského, Hviezdoslavova, Františkánska, Štefánikova, Trojičné námestie
Zdrojom informácie je Mesto Trnava.
SITA, tt







Veľký úspech! Kulturista Martin Holán získal na európskom šampionáte trikrát zlato
Golf Trnava chystá Deň otvorených dverí, vyzývací pohár seniorov mal premiéru















