Trnavské rybníky
reklama

Nová posila Spartaka Koubský: Hoftych je výborný tréner

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.7.2011, 11.49, Ján Král

Meno novej posily Spartaka znie Jiří Koubský. So Spartakom podpísal zmluvu na rok s opciou. Urastený 28-ročný stopér naposledy pôsobil v pražskej Slavii, predtým hrával vo švajčiarskom St. Gallene, kam prišiel zo Zlína. Svojho času hosťoval aj v pražskej Sparte. Na konte má aj šestnásť štartov v českej reprezentácii do 21 rokov.

Nová posila Spartaka Koubský: Hoftych je výborný tréner

Jiří Koubský bude so 197 centimetrami patriť k najvyšším hráčom ligy. Foto: Michal Hlavatovič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Čo viete o Spartaku?
- Z minulosti viem, že klub mal výborné mužstvo a skvelých fanúšikov. Teraz však úspechy neboli príliš oslnivé. Tréner Hoftych tvorí nové mužstvo. Z tréningov, ktoré som absolvoval s chlapcami, môžem povedať, že máme výborný káder. Treba to len preniesť na ihrisko.
Pavel Hoftych vás viedol už v Zlíne. Ako si na neho spomínate?
- Poznáme sa prakticky už desať rokov. Je to výborný tréner, ktorý vie, kedy na mužstvo pritlačiť a kedy mu uzdu povoliť. Mužstvo mu potom jeho postoj vráti pozitívne na ihrisku.
Prichádzate do Spartaka zo Slavie, ktorá mala na jar vlastné problémy. Ako ste vnímali situáciu v klube?
- Slavia má za sebou skvelú históriu. Ja som však prišiel do klubu asi v najnevhodnejšom okamihu. Bola to jedna z najhorších sezón. Problémy boli s majiteľom klubu, mužstvo nedostalo štyri - päť mesiacov výplatu. Napriek tomu sme na ihrisku podávali dobré výkony, ťahali sme za jeden povraz a určite všetci videli, že to pre nás nie je len o peniazoch.
Okrem Českej republiky ste päť rokov pôsobili vo švajčiarskom St. Gallene. Aký je rozdiel medzi súťažami?
- Vo Švajčiarsku pôsobí množstvo futbalistov z Južnej Ameriky alebo bývalej Juhoslávie. Prinášajú do súťaže prvky ich futbalu. Na duely chodí viac divákov, stretnutia bývajú atraktívne. Mužstvá nie sú tak takticky zviazané ako v Česku. V Gambrinus lige veľa gólov nepadalo, zápasy sa väčšinou končili tesnými výsledkami, prvoradý je výsledok. Vo Švajčiarsku sa hrá viac pre divákov.
V Spartaku pôsobí viacero českých futbalistov. Poznáte sa s niektorými osobne?
- S Martinom Vyskočilom sme spolu hrali v mládežníckych reprezentáciách. Poznáme sa dlho. S Pavlom Malchárkom sme sa stretli v Sparte. Chlapcov poznám, domácich chalanov poznávam tréning čo tréning a stále sú naše vzťahy lepšie a lepšie.
 

 

Hoftych o Koubskom
„Poznám ho od roku 2000, keď som trénoval dorast Zlína a on práve vychádzal k mužom. Koubský je dobrý futbalista, poctivý v tréningu, nerád prehráva. Platný je i v útočných štandardkách. Má svoje limity, ako je štartovacia rýchlosť, no s tým majú problém všetci vysokí hráči. Musíme využiť jeho prednosti. Verím, že bude prínosom a dokáže svoju kvalitu,“ povedal na margo novej posily Spartaka tréner Pavel Hoftych.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama