Trnavské rybníky
reklama

El Maestro sa po zranení Greššáka rozhodol dokonale, Ofosu zaspieval majstrovský song

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.4.2018, 06.59, Ján Král

Keď sa Spartaku v 21. minúte duelu so Slovanom zranil kapitán Lukáš Greššák a musel opustiť ihrisko, mnohým priaznivcom trnavského klubu určite zatrnulo. Vyriešiť dilemu, ako nahradiť jedného z kľúčových hráčov trnavskej stredovej formácie na poste defenzívneho záložníka nebolo jednoduché.

El Maestro sa po zranení Greššáka rozhodol dokonale, Ofosu zaspieval majstrovský song

Ofosuho nezastavil De Kamps ani Sekulič, trnavský krídelník situáciu ustál s prehľadom a nádherne skóroval. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Andeli mali, paradoxne, práve na tomto poste pred štartom jari luxusný problém, keď na dva posty kandidovali až traja kvalitní futbalisti – okrem Greššáka aj Pehlivan a Sloboda.

 

Pehlivan však derby nemohol absolvovať pre deväť žltých kariet a Greššáka bol zrazu tiež mimo hry. Z prebytku bol zrazu nedostatok.

 

Tréner červeno-čiernych Nestor El Maestro však zvládol situáciu dokonale a ako sa napokon ukázalo, išlo zrejme o kľúčové rozhodnutie v zápase.

ŠUPA technika
reklama

 

Do stredu poľa zatiahol z ľavého krídla Vachtanga Čanturišviliho a na jeho miesto prišiel ofenzívny Reagy Ofosu. Odvážny ťah trnavského kouča bol ocenený v ďalšom priebehu hry.

 

Čanturišvili sa chopil novej úlohy ako skúsený mazák a stal sa azda najlepším hráčom Trnavy v zápase.

 

No a Ofosu opodstatnenosť svojho pobytu na trávniku dokázal v 56. minúte. Pred šestnástkou sa zmocnil lopty, namieril si to k bránke, pričom kľučkami povyzvŕtal súperových obrancov a po zemi povedľa brankára Šullu strelil jediný gól duelu.

 

„Keby som mal v tom momente na lavičke Pehlivana, určite pôjde hrať on. Bol tam Matej Oravec, ktorý na tej pozícii môže hrať. Nastúpil na nej od začiatku dvakrát - v Nitre a Podbrezovej, oba duely sme vyhrali. Nemal som problém poslať ho na ihrisko. Bolo to o aktuálnom rozhodnutí - ofenzívnejšom alebo defenzívnejšom. Zvolil som väčšie riziko a zasunul Vakha do stredu. Síce toto nikdy nehral, ale zvládol úlohy dobre,“ analyzoval zásadné striedanie v dueli na stretnutí s novinármi Nestor El Maestro.

 

Tréner El Maestro po zápase vyskočil na striedačku, kde nechal naplno vyznieť svoje radostné emócie. Foto: Juraj Cisár

 

 

Pohľad pridal aj k Reagymu Ofosuovi, ktorého andeli angažovali na trénerov popud v zimnej prestávke. Odvďačil sa už rozhodujúcim gólom do siete Senice, teraz vystrieľal pre Spartak sladký triumf v kľúčovom súboji z pohľadu boja o majstrovský titul.

 

„Transferové okno v zime bolo úplne iné ako v lete. Vtedy sme museli zobrať hráčov, ktorí nahradili odchádzajúcich futbalistov. Teraz v zime sme chceli hráčov, ktorí môžu zmeniť zápas, keď potrebujeme. Reagy sa nám veľmi páčil a počas jari rozhodol dvakrát stretnutia. Neviem koľko odohrá do konca sezóny a ako tu bude fungovať v novom ligovom ročníku, ale myslím si, že fanúšikovia Spartaka na meno Reagy Ofosu veľa rokov nezabudnú,“ podotkol El Maestro.

 

 

Ofosu chválil fanúšikov, pred gólom dal na inštinkt

Reagy Ofosu prišiel po zápase medzi novinárov s pokorou. Prvá otázka smerovala na jeho rozhodujúci gól.

 

„Príliš som v tom momente nepremýšľal. Keby som začal špekuľovať ako a čo urobiť, nikdy nedám gól ako tento. Rozbehol som sa, veril vo svoje kvality a vyšlo to. Utekal som potom k fanúšikom, kričal a cítil obrovské šťastie. Potrebovali sme ten gól, bolo to emotívne. Teším sa aj kvôli spoluhráčom, fanúšikom a celému klubu. Je to perfektný moment a skvelý deň pre nás,“ hovoril plný pozitívnych emócií 26-ročný nemecký futbalista ghanského pôvodu.

 

 

Na slová El Maestra o tom, že sa vryje do pamäte fanúšikov, povedal: „Snažil som sa vydať zo seba to najlepšie. Bolo to dôležité víťazstvo, som šťastný, že tento gól sa možno zapíše do klubovej histórie, no stále ešte nemáme dokončenú našu prácu. Musíme pokračovať ďalej a pasovať sa o titul.“

 

Pristavil sa aj pri atmosfére derby. „Fanúšikovia boli úžasní, prvýkrát som hral pred toľkými priaznivcami Spartaka. Už som zažil duely pred vynikajúcou kulisou, s Trnavčanmi to bolo v tomto množstve prvýkrát. Ľudia nám pomohli získať tri body. Keby sme mali trošku viac šťastia, pridáme aj ďalšie góly, ale napokon je to jedno, či vyhráte 1:0 alebo 10:0. Tri body sú rovnaké.“

 

Ďakovačka po zápase s fanúšikmi. Foto: Juraj Cisár

 

 

Ofosu v kariére hrával za nemecké celky Hamburg, Ingolstadt, Chemnitzer, v Rakúsku za Grödig, obliekol dres holandského Nijmegenu a naposledy chorvátskej NK Istra.

 

Majstrovský titul zatiaľ však nezískal v žiadnom klube.

 

Spartak je teraz k nemu mimoriadne blízko a vyzerá to, že v tejto sezóne ukončí 45-ročné čakanie na ligový primát.

 

„Stále treba urobiť ešte niekoľko krokov, musíme sa sústrediť na ďalší zápas a priviesť sezónu do víťazného konca.“

 

Reagy Ofosu. Foto: Juraj Cisár

 

Spartakovský Kanye West

Ofosu svojím vzhľadom trochu pripomína amerického rappera Kanye Westa. Trnavský spevák Bystrík deň pred derby napísal na sociálnej sieti odľahčený status:

 

„Nechcem nič hovoriť, ale práve som v City Arene videl Kanye Westa. Žeby zajtra vystupoval pred futbalom?“

 

Strhla sa diskusia, kde sa objavil aj komentár, že by veru Kanye mohol slovanistom „niečo pekné zaspievať“. Vtedy ešte málokto tušil, že práve Reagy Ofosu bude skutočnou hviezdou zápasu.

 

„V City Arene som v piatok bol, prišiel ma navštíviť kamarát a išli sme sa spolu najesť do nákupného centra. Je to zábavné, fajn vedieť. Kanye West, to nie je zlé...“ zasmial sa Ofosu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama