Trnavské rybníky
reklama

Kanonier Voderád sa hetriku úspešne vyhýba, brankár Zavara stále pauzuje pre zranenie

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.4.2018, 10.48, prispievatelia

Martin Dubovský aj Branislav Púchly patria k oporám svojich tímov, momentálne sa ale na ihrisku objavuje iba jeden z dvojice.

Kanonier Voderád sa hetriku úspešne vyhýba, brankár Zavara stále pauzuje pre zranenie

Momentka zo zápasu Zavar - Voderady 4:1. Foto: Rudolf Federič

Púpavy pri aleji
reklama

 

Voderady prvýkrát v jarnej časti prehrali. Cez víkend nestačili na Zavar, ktorému podľahli 1:4. Hosťujúcemu celku nestačil na body ani ďalší presný zásah Martina Dubovského.

 

Zavar urobil dôležitý krok k víťazstvu už v prvej 45-minútovke, po ktorej viedol 2:0. Hostia síce po strele Dubovského znížili, no na viac sa už nezmohli.

 

„Prvý polčas ovplyvnil nepríjemný vietor, takže futbal sa veľmi hrať nedal. Druhú polovicu zápasu sa to vymenilo a my sme hrali s vetrom. Doháňali sme dvojgólové manko a súper hral na brejky. Za stavu 1:2 sme nedali vyloženú šancu. Následne sme inkasovali a prestali hrať to, čo sme mali,“ zhodnotil víkendovú prehru kanonier Martin Dubovský.

ŠUPA technika
reklama

 

Útočník Voderád je najlepším strelcom mužstva. Na konte ma dvanásť gólov a to ešte nezasiahol do piatich  ligových zápasov.

 

„Trápil ma členok, s ktorým mám dlhodobo problémy. Hrozila mi aj operácia a ešte tam stále toto riziko aj je. Teraz hrám v takom štýle, že si to aj dosť šetrím,“ opísal svoje zranenie.

 

Aj nedoliečený Dubovský je pre svoje mužstvo mimoriadne platným hráčom. Napriek gólovej produktivite sa v tejto sezóne zatiaľ trojgólového zápasu nedočkal. I preto sa vyhýba akýmkoľvek poplatkom smerom k spoluhráčom. 

 

„V kabíne, samozrejme, máme nejaké symbolické príspevky za prvý gól alebo za tri presné zásahy. Našťastie dávam maximálne dva góly za zápas, takže je to pre mňa dobré. Zatiaľ  sa hetriku úspešne vyhýbam,“  s úsmevom ozrejmil dvadsaťsedemročný zakončovateľ.

 

Martin Dubovský sa so spoluhráčmi tešil z gólu v tejto sezóne už 12-krát. Foto: Ján Král

 

 

Voderady privítajú v nedeľu o 15.30 na domácom ihrisku Siladice. Najbližšiemu súperovi majú čo vracať. V prvom vzájomnom zápase totiž prehrali 2:3.

 

„Chýbajú nám niektorí hráči zo základnej zostavy, ale doma chceme určite vyhrať,“ stručne uzavrel Martin Dubovský

 

 

Zavaru stále chýba zranený brankár Púchly

Aj posledný zápas s Voderadmi sledoval brankár Zavara Branislav Púchly len z pozície diváka.

 

„Futbal veľmi kazil silný vietor, ale chalani do bodky splnili to, čo im tréner nakázal. Za zlomový moment považujem situáciu, keď sme viedli 2:1 a hostia nepremenili obrovskú šancu. Vyhrali sme, takže super,“ tešil sa z výhry Púchly.

 

Tridsaťdvaročný gólman zatiaľ do druhej polovice sezóny nezasiahol. Zranil sa počas zimnej prestávky v zápase proti Šoporni.

 

„V podstate sa na mňa rútili dvaja protihráči. Jeden si ma zasekol a pocítil som veľkú bolesť. Hneď som vedel, že je to koleno,“  vrátil sa k príčine zranenia Púchly.

 

Tím Zavara. Púchly vpravo hore v civilnom oblečení. Foto: Rudolf Federič

 

 

Skúsený ochranca svätyne by sa najradšej videl na hracej ploche ešte túto sezónu, ale termín jeho návratu je zatiaľ nejasný. A tak bude aj naďalej v bráne Zavara chytať dvadsaťročný Dávid Žitník.

 

„Ja si myslím, že Dávid sa svojej šance chytili dobre. Je kvalitný brankár, len potrebuje ešte čas aby sa vychytal, pretože neskoro začínal s futbalom, takže mu ešte chýbajú nejaké väčšie zápasové skúsenosti,“ neopomenul svojho brankárskeho kolegu Braňo Púchly, ktorý včera oslávil 32. narodeniny.

 

Zavar čaká najbližšie ďalší náročný súper. V sobotu o 15.30 odohrá zápas vo Zvončíne.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama