Vo Švédsku reprezentovali Slovensko aj štyria členovia trnavského plaveckého tímu

ŠPORT - Plávanie | 17.4.2018, 12.00, prispievatelia

V dňoch 5. – 8. apríla štartovali štyria plavci STU Trnava v reprezentačnom výbere Slovenska na plaveckom mítingu vo švédskom Štokholme, kde v silnej konkurencii 800 plavcov z 26 krajín potešili svojimi výbornými výsledkami.

Trnavskí reprezentanti v Štokholme. Foto: archív klubu

Najväčší úspech dosiahol reprezentant SR Adam Halas (ŠG J. Herdu), ktorý sa v disciplíne 100 metrov motýlik priblížil na 77 stotín k B limitu na ME 2018 v Glasgowe a obsadil 18. miesto.

V disciplíne 200 metrov polohové preteky obsadil v novom osobnom rekorde výborné 15. miesto.

O dve umiestnenia na stupni víťazov sa v kategórii junioriek postarala reprezentantka SR Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu) v disciplínach 50 a 200 metrov znak.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava. Miroslava Záborská (ŠG J. Herdu) si medzi juniorkami vyplávala 4. miesto v disciplíne 200 metrov prsia.

Výborným výkonom potvrdila A limit na ME juniorov vo Fínsku. V rovnakej disciplíne sa do finále prebojovala aj Nina Vadovičová (ŠG J. Herdu), ktorá v kategórii mladších junioriek obsadila 4. miesto.