Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Dlhé roky úspešne viedol trnavské divadlo: Emilovi Nedielkovi poďakovali za prácu

AKTUALITY - Trnava | 26.4.2018, 09.12, prispievatelia

Nedielka pôsobí v trnavskom divadle od roku 1974, od roku 1996 je jeho riaditeľom.

Dlhé roky úspešne viedol trnavské divadlo: Emilovi Nedielkovi poďakovali za prácu

Trnavský župan Jozef Viskupič poďakoval Emilovi Nedielkovi za jeho dlhoročnú prácu v trnavskom divadle, v ktorom pôsobil s krátkou prestávkou od roku 1974. Foto: Pavol Machovič

reklama

 

Dlhoročný riaditeľ Divadla Jána Palárika v Trnave Emil Nedielka požiadal o uvoľnenie z funkcie, koncom júna odchádza do dôchodku.

 

V trnavskom divadle pôsobil od roku 1974, od roku 1996 bol jeho riaditeľom.

 

Predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič ocenil jeho prácu a poďakoval mu za všetko, čo pre divadlo urobil.

reklama

 

"Mám zmiešané pocity. Na jednej strane je môj vek, na druhej strane sa ťažko opúšťa organizácia, kde som strávil toľko rokov a ktorej som prispôsobil aj svoj osobný život,“ povedal Nedielka po prijatí u Viskupiča.

 

Rodák z Dolnej Poruby nastúpil do vznikajúceho trnavského divadla po absolvovaní Divadelnej fakulty Akadémie múzických umení v Prahe v roku 1974 a s výnimkou štrnástich mesiacov tam pôsobí doteraz.

 

Divadlo Jána Palárika v Trnave funguje v najstaršej funkčnej divadelnej budove na Slovensku, ktorá si vyžaduje neustále investície.

 

Nedielka bol pri viacerých jej rekonštrukciách a pred pätnástimi rokmi aj pri vzniku komornej scény v priestoroch bývalej kotolne.

 

Špecifikom trnavského divadla je aj blízkosť hlavného mesta, ktoré je pre mladých hercov veľkým lákadlom.

 

"Bohužiaľ, na Slovensku je to zaužívané tak, že herci, ktorí v oblastných divadlách trochu vyčnievajú, odchádzajú za lepšími podmienkami do Bratislavy. Nie je to len problém divadla v Trnave, ale aj v Nitre, Martine alebo Košiciach,“ priblížil jeden z problémov mimobratislavských divadiel Nedielka.

 

Priaznivci trnavského divadla často s nostalgiou spomínajú na obdobie, keď v Trnave pôsobil Jaro Filip, Juraj Nôta a ďalšie výrazné osobnosti.

 

Podľa riaditeľa Nedielku netreba zostávať v spomienkach, rovnako ako v minulosti aj teraz je v súbore podľa neho dostatok nádejných a talentovaných hercov.

 

"Už od prvej sezóny vždy boli špičkové inscenácie, vydarené inscenácie, ale aj menej vydarené alebo nevydarené inscenácie. Tak to bolo každú sezónu,“ pripomína divadelník, ktorý prakticky celý profesijný život strávil v jedinom divadle, ktoré dvakrát zmenilo názov.

 

Pôvodné Divadlo pre deti a mládež v Trnave bolo v roku 1990 premenované na Trnavské divadlo a v roku 2002 na Divadlo Jána Palárika.

 

Emil Nedielka bude mať onedlho 70 rokov, v divadle končí 30. júna. Trnavský samosprávny kraj, ktorý je zriaďovateľom Divadla Jána Palárika, vypíše podľa župana Jozefa Viskupiča na uvoľnené miesto výberové konanie.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda bonus 1200
reklama