Trnavské rybníky
reklama

Chtelničanka Petra Bašnáková uspela so svojimi fotografiami v Írsku

RELAX - Tí sú naši | 30.4.2018, 16.00, prispievatelia

Federácia európskych profesionálnych fotografov ocenila 20-ročnú študentku ako prvú Slovenku.

Chtelničanka Petra Bašnáková uspela so svojimi fotografiami v Írsku

Z cyklu fotografií o Karolovi Kapellerovi. Foto: Petra Bašnáková

reklama

 

Jej pohľady na svet cez objektív sú neprehliadnuteľné. Za sebou už má úspešnú účasť vo viacerých výstavách, domácich aj zahraničných.

 

Reč je o Chtelničanke Petre Bašnákovej (* december 1997). Svoje stredoškolské (Bratislava) a teraz vysokoškolské štúdium (Zlín) nasmerovala práve k umeleckej fotografii.

 

Petrin ostatný zásah vyrazil dych mnohým domácim znalcom. Cieľavedomá dievčina zo strediskovej dediny na úpätí Malých Karpát sa totiž aktuálne vrátila z Ostrovov s veľkou medzinárodnou poctou.

reklama

 

 

 

Pre portál trnavskyhlas.sk prezradila: „Doteraz výnimočná udalosť môjho života sa odohrala v prímorskom meste Bray na východnom pobreží Írska. Pozvánka mi prišla na odovzdávanie cien FETA 2018 (kategória mladých fotografov), ktorú organizovala Federácia európskych profesionálnych fotografov.

 

Zo všetkých zaslaných prác vybrali z celej Európy päť študentov do 25 rokov, medzi ktorými som bola nominovaná ako prvá Slovenka. Dostali sme certifikát o absolvovaní výberového konania profesionálnymi fotografmi a nasledovného postupu až na slávnostnú ceremóniu v Bray.

 

Môj výstavný súbor Vedec s dušou básnika poukazoval na šťastie, ale i smútok známeho chtelnického rodáka, poeta a lekára, profesora Karola Kapellera. Fotografie poslúžili aj ako ilustrácia do jeho básnickej zbierky.“

 

 

 

Priložené snímky vypovedajú o výnimočnom talente P. Bašnákovej, umeleckej kronikárke času. Jej najnovšie ocenenie v Írsku je toho presvedčivým svedectvom.

 

Portál trnavskyhlas.sk sa pripája k početným gratulantom.

 

Text: JAROSLAV LIESKOVSKÝ

Fotografie: PETRA BAŠNÁKOVÁ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama