Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Rybníky

reklama

Štvrtok 2. 7., meniny má Berta, zajtra Miloslav.Význam mien.

NÁZORY: Príbeh Spartaka ukazuje, aké dôležité je mať svoj sen

Vydané 8.5.2018 o 07.00, prispievatelia

V živote futbalového klubu azda neexistuje krajší zážitok, ako možnosť dvihnúť nad hlavu majstrovský pohár za víťazstvo v domácej ligovej súťaži. O to cennejší je, ak sa tak stane po dlhej dobe nádejí a očakávaní, pádov a rezignácii.

NÁZORY: Príbeh Spartaka ukazuje, aké dôležité je mať svoj sen

Začiatok osláv majstrovského titulu. Foto: Juraj Cisár


reklama

 

Príbeh trnavského Spartaka je príbehom, ktorý presahuje hranice futbalového štadióna. Trnava je a vždy bola mestom, kde bol futbal jednoducho viac. Viac ako len šport, viac ako len zábava majúca víkendový charakter.

 

Dejiny Malého Ríma v dvadsiatom storočí sú preto s dejinami červeno-čierneho fenoménu a jeho športovými úspechmi i pádmi navždy späté.

 

Šport je vo svojej podstate vždy metaforou ľudského života. Trpkosť prehier premiešanú radosťou z drobných i veľkých víťazstiev však prekonáva jediné poznanie: Nič, čo je skutočne cenné, nedostáva človek zadarmo. A to platí i v športe i v živote.

Mimi kids

reklama

 

Úspešný príbeh trnavského Spartaka prišiel v čase, keď tomu málokto otvorene veril. No v hĺbke trnavských duší bol sen o majstrovskom titule vždy silný.

 

Možno práve preto toľko chytá za srdce.

 

V časoch najväčších prehier, akými boli vypadnutie do nižšej súťaže či predovšetkým trpké sklamania z nedotiahnutých finišov sezón, keď sa titul zdal tak blízko, sa zdalo, že to možno nikdy nepríde.

 

Ale prišlo to.

 

Skutočná hodnota majstrovského titulu trnavského Spartaku, toho, čo sa vlastne v Trnave po viac ako štyroch desaťročiach dokázalo, sa naplno ukáže a ocení až s odstupom času.

 

Pretože mnohým na štadióne i vlastne všetkým ostatným, ktorí dostali do vienka diagnózu Spartak sa potvrdilo, že mať svoj sen, veriť v neho a nestrácať nádej má naozaj zmysel. A nemožné sa naozaj môže stať možným.

 

EDUARD GUNIŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Obyvateľom Farárskeho hrozí, že prídu od septembra o vodu

Obyvateľom Farárskeho hrozí, že prídu od septembra o vodu

Spoločnosť Semat napísala obyvateľom tejto časti Trnavy list, v ktorom ich informuje, že im už nebude dodávať vodu.... celý článok

V Ružindole sa dvihol odpor voči plánovanej výstavbe v lokalite Medziháj

V Ružindole sa dvihol odpor voči plánovanej výstavbe v lokalite Medziháj

Viac ako 700 obyvateľov Ružindola podpísalo petíciu s požiadavkou, aby Trnava nezmenila územný plán v prospech... celý článok

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2020 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda zmrazené ceny

reklama