Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Príbeh Spartaka ukazuje, aké dôležité je mať svoj sen

BLOG - Futbalová téma | 8.5.2018, 07.00, prispievatelia

V živote futbalového klubu azda neexistuje krajší zážitok, ako možnosť dvihnúť nad hlavu majstrovský pohár za víťazstvo v domácej ligovej súťaži. O to cennejší je, ak sa tak stane po dlhej dobe nádejí a očakávaní, pádov a rezignácii.

NÁZORY: Príbeh Spartaka ukazuje, aké dôležité je mať svoj sen

Začiatok osláv majstrovského titulu. Foto: Juraj Cisár

Nový Hlohovec
reklama

 

Príbeh trnavského Spartaka je príbehom, ktorý presahuje hranice futbalového štadióna. Trnava je a vždy bola mestom, kde bol futbal jednoducho viac. Viac ako len šport, viac ako len zábava majúca víkendový charakter.

 

Dejiny Malého Ríma v dvadsiatom storočí sú preto s dejinami červeno-čierneho fenoménu a jeho športovými úspechmi i pádmi navždy späté.

 

Šport je vo svojej podstate vždy metaforou ľudského života. Trpkosť prehier premiešanú radosťou z drobných i veľkých víťazstiev však prekonáva jediné poznanie: Nič, čo je skutočne cenné, nedostáva človek zadarmo. A to platí i v športe i v živote.

reklama

 

Úspešný príbeh trnavského Spartaka prišiel v čase, keď tomu málokto otvorene veril. No v hĺbke trnavských duší bol sen o majstrovskom titule vždy silný.

 

Možno práve preto toľko chytá za srdce.

 

V časoch najväčších prehier, akými boli vypadnutie do nižšej súťaže či predovšetkým trpké sklamania z nedotiahnutých finišov sezón, keď sa titul zdal tak blízko, sa zdalo, že to možno nikdy nepríde.

 

Ale prišlo to.

 

Skutočná hodnota majstrovského titulu trnavského Spartaku, toho, čo sa vlastne v Trnave po viac ako štyroch desaťročiach dokázalo, sa naplno ukáže a ocení až s odstupom času.

 

Pretože mnohým na štadióne i vlastne všetkým ostatným, ktorí dostali do vienka diagnózu Spartak sa potvrdilo, že mať svoj sen, veriť v neho a nestrácať nádej má naozaj zmysel. A nemožné sa naozaj môže stať možným.

 

EDUARD GUNIŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama