Trnavské rybníky
reklama

Gina nechce byť modelkou

ŠPORT - Basketbal | 4.7.2011, 10.16, Tatiana Čuperková

Vysoká, štíhla, krásna a navyše aj úspešná. Taká je odchovankyňa trnavského basketbalu a členka slovenskej reprezentácie Regina Palušná. Už roky tejto pivotke nikto nepovie inak ako Gina a ona vlastne na svoje pôvodné meno poriadne ani nereaguje.

Gina nechce byť modelkou

Na palubovke ešte v drese španielskej Valencie (vľavo). Foto: archív Reginy Palušnej

Púpavy pri aleji
reklama

Momentálne obielka dres maďarského vicemajstra Pécs 2010, vo svojom životopise má však uvedenú aj anabázu v slávnej španielskej Valencii.


V minulosti vás sužovali zranenia. Boli práve ony príčinou vášho odchodu z Valencie?
- Z Trnavy som ešte v žiackom veku odišla do Košíc a odtiaľ do Ružomberku. Nasledovalo Španielsko, lenže hneď po podpise zmluvy som si roztrhala väzy v kolene a podstúpila som dve operácie. Viac ako deväť mesiacov som nehrala. Keď som sa vrátila na palubovku, prišli problémy s obličkami a navyše som si roztrhla achilovku. Nehrala som ďalších deväť mesiacov. Valencia je slávny klub nabitý hviezdami a po takej dlhej pauze som nemohla spoluhráčkam konkurovať. Španieli mi síce hovorili, že na mňa počkajú, ale sama som cítila, že by to už nebolo ono.
Preto prišiel odchod do Pécsu?
- Požiadala som svojho manažéra, aby mi našiel vhodný klub, kde by som sa mohla znova rozohrať do optimálnej formy. Pécs takým skutočne je. Hrám s ním Euroligu, v domácej súťaži sme sa stali vicemajsterkami...
Od titulu vás delilo skutočne málo.
- To je pravda. Ešte v poslednom zápase základnej časti sme Sopron zdolali asi o tridsať bodov. Vo finálovej sérii sme viedli 2:0 a napokon sme ju prehrali 2:3. Doteraz je to pre mňa nepochopiteľné.
Napriek tomu ste znova v reprezentácii.
- Trénerka Natália Hejková má povolala a som jej za to vďačná. Mala som možnosť naďalej v príprave trénovať, odohrať prípravné zápasy a ukázať sa na majstrovstvách Európy v Poľsku.
Tie ešte prebiehajú, ale už bez slovenskej účasti...
- Nepostúpili sme zo základnej skupiny. Ale bol to dôsledok toho, že sme hrali vo výrazne obmenenej zostave, ako po minulé roky. Okrem mňa len štyri ďalšie hráčky boli aj na predošlých majstrovstvách pred dvoma rokmi. Ale som rada, že som mohla hrať a opäť aspoň trochu zviditeľniť meno Palušná.
Znamená to, že nezavrhujete v budúcnosti angažmán v inom klube?
- Po zraneniach, ktoré som prekonala, potrebujem pravidelne a dobre hrávať. Len tak môžem napredovať. Samozrejme, že by som si rada zahrala aj v nejakom slávnom klube. Najradšej v Španielsku, kde sa ženskému basketbalu prikladá veľký význam.
Ako sa zatiaľ cítite v Pécsi?
- Veľmi dobre. Mám tam vlastný byt. Ale dorozumievam sa po anglicky, maďarčina sa na mňa, na rozdiel od španielčiny, vôbec nelepí.
Máte dvadsaťdva rokov, meter deväťdesiatdva, krásnu štíhlu postavu. Nedostávate ponuky aj na modeling?
- Je pravda, že naše dresy nás deformujú. Najmä v očiach televíznych divákov. Preto sa v civile rada upravím, namaľujem, oblečiem. Nenosím však vysoké podpätky, pri mojej výške ma to ani neláka. Ponuku na modeling som nedostala a asi by som sa v takejto pozícii ani necítila dobre.
Aký typ chlapov sa vám páči?
- Taký, s ktorým sa nebudem nudiť. Potrebujem pri sebe aktívneho človeka, a nie gaučový typ. Zároveň však potrebujem, aby mi dal aj istú dávku voľnosti. A presne takého mám.

 

ŠUPA technika
reklama

Svojím príjemným vzhľadom priťahuje obdivné mužské pohľady. Foto: Tatiana Čuperková

 

Trnava na Európe
Na európskom šampionáte v Poľsku sa v slovenskom drese predstavila aj ďalšia odchovankyňa trnavskej Slávie. Dvadsaťšesťročná 178 cm vysoká krídelníčka Michaela Ábelová momentálne pôsobí v nemeckom klube SV Halle Lions. V Poľsku zažila svoju reprezentačnú premiéru.
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov na SR
reklama
Cisárky Sereď
reklama