Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: Futbalové Slovensko potrebuje silný Spartak

BLOG - Futbalová téma | 24.5.2018, 11.00, prispievatelia

Trnavský Spartak sa po viac ako štyroch desaťročiach stal slovenských majstrom a zapísal sa do dejín slovenskej futbalovej súťaže. Okolnosti spojené so ziskom vytúženej majstrovskej koruny však len potvrdili tichú pravdu: liga potrebuje silnú Trnavu.

NÁZORY: Futbalové Slovensko potrebuje silný Spartak

Oslavy titulu boli v Trnave emotívne. Foto: Juraj Cisár

reklama

 

Silný Spartak si na jednom zo svojich transparentov prajú i fanúšikovia na severnej tribúne. Vyjadrujú tak odveké presvedčenie o tom, že Trnava patrí na najvyššie priečky ligy, že len silný Spartak je tým Spartakom, ktorý napĺňa svoj skutočný potenciál.

 

Silný Spartak však nemusí byť len prianím Trnavčanov. Veľakrát sa už potvrdilo, aká dôležitá je Trnava pre celú slovenskú ligu, pre jej príťažlivosť a popularitu.

 

Základom každej úspešnej (futbalovej) súťaže sú práve kluby, ktoré dokážu umne prepojiť bohatú tradíciu s požiadavkami moderného futbalového života.

reklama

 

Futbalová súčasnosť totiž takmer vždy vyrastá na minulosti. Klasické duely, legendárne momenty, trpké prestupy i rivalita, ktorá sa prelína cez desaťročia – to je krása a čaro futbalu, to vytvára podhubie, na ktorom sa píšu nové úspešné príbehy.

 

Deje sa to všade na svete, vo všetkých vyspelých futbalových súťažiach. A Slovensko v tomto nie je výnimkou.

 

V čase, keď naša najvyššia futbalová súťaž a vlastne celý futbalový sektor okrem popularity a atraktivity stratili i niektoré tradičné futbalové bašty je silná Trnava potrebným pilierom slovenského futbalu.

 

Zatiaľ čo viacerí slovenskí majstri už neexistujú, trnavský Spartak vždy dodával lige to, čo nedokázal žiaden iný klub.

 

Silný Spartak totiž do ligy neprináša len množstvo priaznivcov, no najmä vlastnú,  jedinečnú  charizmu, ktorá sa ani po dlhom období bez skutočného úspechu nestratila.

 

Veľkosť a význam klubu nemožno merať len vyhranými trofejami. Silná Trnava okrem toho prináša iný rozmer súpereniu so Žilinou, ktorá sa vypracovala na dôležitý slovenský klub, no predovšetkým rivalite so Slovanom.

 

Derby medzi tradičnými klubmi sú živou vodou každej úspešnej súťaže, zvlášť ak sú zároveň súbojom o majstrovský titul. A to platí i v našej lige.

 

Silný Spartak preto nie je len prianím najlepších fanúšikov na Slovensku, je aj prepotrebným stavebným kameňom slovenskej ligy. Ligy, ktorá potrebuje silnú Trnavu.

 

EDUARD GUNIŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama