Trnavskí plavci zažiarili na najdôležitejších pretekoch roka

ŠPORT - Plávanie | 5.6.2018, 10.00, prispievatelia

Cez posledný májový víkend sa plavci STU Trnava zúčastnili na najdôležitejších pretekoch roka - Letných majstrovstiev SR juniorov v Žiline, kde 266 pretekárov zo 45 klubov uzatváralo tohtoročnú pretekovú sezónu. V silnej konkurencii štartovalo aj 20 plavcov STU Trnava, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

Uprostred Barbora Tomanová.

O štyri tituly juniorskej majsterky SR v kraulových i znakových disciplínach sa postarala Barbora Tomanová (ŠG J. Herdu), ktorá zároveň svojimi výkonmi prekonala limit na ME juniorov vo Fínsku.

Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava. Všetky prsiarske disciplíny vyhrala juniorská reprezentantka Miroslava Záborská (ŠG J. Herdu), ktorá svojimi výkonom v disciplíne 200 metrov prsia potvrdila limit na ME juniorov vo Fínsku.

Mladšia juniorka Nina Vadovičová (ŠG J. Herdu) zvíťazila v disciplínach 50, 100 a 200 metrov prsia a iba o 14 stotín zaostala za limitom na ME juniorov.

Miroslava Záborská (v červenom)

Nina Vadovičová (v červenom).

Medzi juniormi sa podarilo zvíťaziť aj ďalšiemu juniorskému reprezentantovi Františkovi Jablčníkovi (ŠG J. Herdu). Dokázal to hneď dvakrát v disciplínach 200 metrov znak a 200 metrov voľný spôsob.

Rudolf Parízek (ŠG J. Herdu) sa prvýkrát prebojoval na stupne víťazov, keď v kraulových vytrvalostných disciplínach získal 2 zlaté a 1 bronzovú medailu.

Juniorský reprezentant Patrik Kudla (ŠG J. Herdu) po zlepšení osobného rekordu získal striebornú medailu v disciplíne 100 metrov znak a bronzovú medailu na 100 metrov prsia.

Výborné výkony predviedol aj Jakub Husár (ŠG J. Herdu), ktorý si v disciplíne 400 metrov voľný spôsob vyplával striebornú medailu.

František Jablčník (v červenom).

Rudolf Parízek (v červenom).

Juliana Krátka si vybojovala 1 striebornú a 1 bronzovú medailu v disciplínach 50 a 100 metrov znak.

Tatiana Potocká (ŠG J. Herdu) získala striebornú medailu v disciplíne 200 metrov znak.

Jedenkrát sa na stupne víťazov prebojovali a bronzovú medailu získali: Tomáš Niedl na 200 metrov prsia, Adam Hlavatý na 1500 metrov voľný spôsob, Anna Otília Žemberová (všetci ŠG J. Herdu) na 800 metrov voľný spôsob a Ema Matúšová na 50 metrov prsia.

Okrem individuálnych úspechov plavci STU Trnava výborne plávali aj v štafetách, kde získali 1 zlatú, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu.

Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá.

Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Erik Beňo, Bronislava Janáčová, Natália Janáčová, Barbora Lengyelová, Peter Tóth, Alexandra Rakayová a Adrián Višňovský. Celkovo získali plavci STU Trnava pod vedením trénerov Rastislava Hlavatého a Tatiany Bergmannovej 35 medailí: 15 zlatých, 10 strieborných a 10 bronzových.