Trnavské rybníky
reklama

Trnavskí futbalisti idú do Brazílie! Atletico si vybojovalo postup na Neymarov turnaj

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.6.2018, 08.45, Ján Král

S futbalovým kumštom sa prebojovali až do Brazílie. Tím Atletico Trnava si zahrá na finálovom turnaji Neymar Jr's Five v meste Praia Grande, kde sa stretne 62 tímov z celého sveta, ktoré sa stali majstrami vo svojich krajinách.

Trnavskí futbalisti idú do Brazílie! Atletico si vybojovalo postup na Neymarov turnaj

Atletico Trnava. Zľava hore: Jakub Dušička, Tomáš Doka, Filip Deket, Filip Tomovič. Spodný rad zľava: Erik Takáč, Dušan Dzíbela a Peter Brestovanský. Foto: archív Atletico Trnava

Púpavy pri aleji
reklama

 

"Neymar Jr’s Five je globálny turnaj slávneho brazílskeho útočníka Neymara da Silvu Santosa Júniora, ktorý oslavuje futbal ako spoločnú vášeň naprieč celým svetom. V minulom roku sa na ihriská postavilo viac ako 100 000 hráčov z 53 krajín. Tento rok sa číslo zapojených zemí zvýšilo na 62 a okrem Neymarovej rodnej Brazílie, Francúzska, Austrálie, Mexika či Japonska, patrilo medzi ne prvýkrát aj Slovensko!“ informovali slovenskí organizátori podujatia.

 

Zápasy Neymar Jr’s Five sa hrajú na malé bránky, piati na piatich na malom ihrisku bez brankára, platí, že do bránkoviska nemôže vojsť žiadny hráč.

 

Keď jeden tím skóruje, druhý prichádza o hráča. Buď sa hrá, kým niektorý z tímov nezostane bez hráčov, alebo kým neuplynie desaťminútový limit stretnutia.

ŠUPA technika
reklama

 

Trnavské Atletico najprv prešlo vyraďovacími regionálnymi kolami, aby napokon triumfovalo aj v bratislavskom finálovom turnaji hranom na streche nákupného centra Polus.

 

Postup do Brazílie si v drese Atletico Trnava vybojovali hráči Filip Deket, Peter Brestovanský, Filip Tomovič, Dušan Dzíbela, Tomáš Doka, Erik Takáč a Jakub Dušička.

 

S výnimkou posledného menovaného, ktorý je Bratislavčan a k tímu sa pridal až vo finále, všetci ostatní menovaní prešli mládežníckymi kategóriami Spartaka a dnes hrajú nižšie futbalové súťaže.

 

V Brazílii sa stretnú tímy zo 62 krajín, víťaz turnaja si zahrá priamo proti Neymarovmu tímu.

 

Hviezda Paríža Saint Germain je ambasádorom projektu, minulý rok súboje s jedným z najlepších futbalistov planéty okúsil rumunský celok.

 

„Čaká nás už výrazne väčšia konkurencia ako na Slovensku, chceme si užiť výlet ale aj si zahrať kvalitný futbal. Ak by aj nevyšiel finálový sen, Neymara si prídeme určite pozrieť naživo aspoň na autogramiádu. Ide o vynikajúceho futbalistu, na ktorého športové umenie sa výborne pozerá,“ povedal Filip Tomovič.

 

 

Do Brazílie trnavské Atletico odlieta 17. júla, celý pobyt v krajine futbalovej samby má trvať päť až šesť dní.

 

„Podujatie sponzoruje Red Bull a platí nám letenky, ubytovanie i stravu. Tešíme sa tam, musíme si to, pravda, ešte vykonzultovať v kluboch, aby nás uvoľnili. Verím však aj ja, že zamestnávatelia to pochopia, i keď ide o nevďačný dátum, lebo práve bude začínať sezóna,“ doplnil Tomovič, ktorý strávil minulú sezónu na hosťovaní zo Spartaka v druholigovej Skalici.

 

Klub prejavil záujem o jeho zotrvanie, angažmán však ešte budú musieť doriešiť.

 

Deket musí riešiť podobnú otázku zase v Spartaku Trnava, kde oblieka dres rezervného tímu. Brestovanský hrá vo Voderadoch, Doka v Jaslovských Bohuniciach, Dzíbela a Takáč v nižších rakúskych ligách.

 

Pre ich kluby pôjde nesporne tiež o veľkú a pozitívnu reklamu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama