Trnavské rybníky
reklama

El Maestro o údajnej korupcii: Musíte sa smiať, nepotreboval som špinavé triky

ŠPORT - Futbal - Spartak | 7.6.2018, 11.15, Ján Král

Bývalý tréner Spartaka Trnava Nestor El Maestro čelil pri svojej prvej tlačovke po vymenovaní za kouča CSKA Sofia viacerým otázkam novinárov. Jedna z nich smerovala aj na medializované informácie o možnej korupcii v slovenskej lige.

El Maestro o údajnej korupcii: Musíte sa smiať, nepotreboval som špinavé triky

Nestor El Maestro. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Podľa viacerých médií totiž malo prísť k snahe ovplyvniť zápas Ružomberok - Trnava. V kauze mal vystupovať bývalý prezident KOBA Senec Daniel Bartko, ktorý údajne ponúkal brankárovi Liptákov Matúšovi Macíkovi úplatok, ak zabezpečí, že Spartak v dueli neprehrá.

 

Bartko to odmieta, stretnutie s Macíkom potvrdil, snahu o korupciu ale vyvracia. Ružomberský brankár sa zatiaľ na verejnosti k veci nevyjadruje.

 

Na otázku bulharského novinára o údajných nekalých praktikách v slovenskej lige El Maestro odpovedal obšírne:

ŠUPA technika
reklama

 

"Myslím si, že internet zabíja serióznu žurnalistiku po celom svete. Niekto niekde niečo napíše a všetci to skopírujú. Vy všetci ste vyštudovali vysoké novinárske školy, prosím urobte viac než len používanie Google translatoru a tlačidiel kopírovať - vložiť. Trochu skúmajte a uvažujte podľa seba," začal svoj komentár.

 

"Boj o titul v slovenskej lige minulú sezónu nebol tesný ani nervózny. Spartak Trnava bol na čele tabuľky od septembra po koniec sezóny. Potom sa treba pozrieť odkiaľ informácia prišla. Prišla od trénera Ružomberka, skvelý chlap, ale zlý tréner, vyhodili ho odvšadiaľ, kde pôsobil. A správu zverejnili média z Bratislavy. Treba vedieť, že majiteľ Slovana je známy mediálny magnát na Slovensku. Teraz, keď je Spartak Trnava šampión, to je niečo ako keby bol v Bulharsku majstrom šiesty celok tabuľky Vereya, je ťažké nájsť vysvetlenie na to, ak ste Ludogorec, CSKA alebo na Slovensku Slovan či Žilina," pokračoval El Maestro.

 

"Napokon, musíte sa smiať. Zápas, o ktorom sa hovorí Ružomberok - Spartak Trnava, sa skončil 0:0. Bolo to päť stretnutí pred koncom súťaže a Spartak mal o trinásť bodov viac ako Slovan. Nie som najlepší tréner na svete, ale mať takýto náskok päť kôl pred koncom súťaže, dokážem byť šampiónom bez špinavých trikov," uzavrel.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama