Trnavské rybníky
reklama

Spartak povedie v novej sezóne Radoslav Látal, posily závisia aj od želania trénera

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.6.2018, 13.05, Ján Král

Futbalový Spartak povedie aj v novej sezóne zahraničný tréner. Trnavský klub angažoval na post šéfa realizačného tímu Radoslava Látala. Štyridsaťosemročný Čech podpísal s andelmi kontrakt na rok s opciou.

Spartak povedie v novej sezóne Radoslav Látal, posily závisia aj od želania trénera

Radoslav Látal (vľavo) a prezident Spartaka Dušan Keketi pri podpise zmluvy. Foto: spartak.sk

Púpavy pri aleji
reklama

 

Látal má za sebou bohatú hráčsku kariéru, hrával za Olomouc, Duklu Praha, Baník Ostrava, najväčšiu stopu však zanechal v bundesligovom Schalke 04. Pravú stranu obrany či zálohy obhospodaroval aj v národnom tíme Českej republiky.

 

Bol členom slávneho výberu, ktorý v roku 1996 dokráčal na Majstrovstvách Európy v Anglicku do finále, kde napokon mančaft v zostave s hráčmi ako boli Poborský, Berger, Nedvěd, Šmicer a ďalší podľahol Nemecku.

 

Aj jeho trénerská kariéra je spätá výrazne so zahraničním. V domovine viedol Frýdek-Místek, Opavu, Sokolov, Ostravu, nasledovala zastávka v MFK Košice, s Piastom Gliwice dosiahol historický klubový úspech – 2. miesto v Ekstraklase.

ŠUPA technika
reklama

 

Počas tohto pôsobenia mal v kádri aj brankára Dobrivoja Rusova, s ktorým sa mu cesty znovu pretnú, keďže tento gólman sa vrátil do Trnavy.

 

Látal naposledy pôsobil v bieloruskom Breste, odkiaľ po štyroch mesiacoch odišiel, keď klub oznámil príchod legendárneho Diega Maradonu, oficiálne na funkcionársky post.

 

"Je to veľká výzva. Všetci vieme, že sa urobil titul po veľmi dlhom čase. Rád by som nadviazal na odvedené výkony. Čo sa týka prípravy, musím sa zoznámiť s chalanmi, zistiť ich vlastnosti a plusy, resp. mínusy. Času veľa nie je, budeme potrebovať pracovať, aby sme sa dostali do kondície a chytili formu z minulej sezóny," povedal po signikovaní kontraktu pre klubový web Spartaka Radoslav Látal.

 

 

 

Odchádza aj Ofosu, Greššákovi chystajú novú zmluvu

Generálny manažér Spartaka Pavel Hoftych na margo výberu trénera poznamenal:

 

"Bol v rokovaní s Libercom, museli sme byť rýchli, pretože už boli v rozhovoroch pomerne ďaleko. Po definitívnom odchode Nestora sme si veci vyhodnocovali, pre Radka hralo, že pozná slovenské prostredie, dokonca vyhral pohár s Košicami. Bol to výborný futbalista, ktorý má za sebou úspechy v Bundeslige, českej lige, získal striebornú medailu z majstrovstiev Európy s českým nároďákom. Vyhral so Schalke 04 Pohár UEFA aj nemecký pohár. Má hráčom, čo ponúknuť na základe skúsenosti. Každá rada človeka, ktorý si prešiel tak náročnými zápasmi, bude pre mužstvo cenná. Môže ponúknuť veľa skúseností, po úspešnej sezóne nám spomedzi kandidátov zapasoval najviac."

 

Ako ďalej Pavel Hoftych podotkol, v súčinnosti s trénerom budú riešiť aj prípadné posilnenie kádra.

 

"Nechceli sme robiť rozhodnutia pred príchodom trénera, doladenie kabíny spravíme spoločne," uviedol manažér andelov.

 

Známe už je, že z Trnavy napokon odchádza aj krídelník Reagy Ofosu. S Lukášom Greššákom klub dolaďuje podmienky novej spolupráce, v Spartaku by mal pokračovať.

 

Spartak sa bude snažiť získať v letnom prestupovom období defenzívneho záložníka ako náhradu za Pehlivana a tiež hrotového útočníka. 

 

V tejto súvislosti zaznelo meno Tomáša Poznara. Útočník Plzne naposledy hosťoval v Baníku Ostrava, v Trnave už pôsobil za éry trénera Juraja Jarábka.

 

"Padajú rôzne mená, máme databázu hráčov, vyberáme najvhodnejšie typy, ktoré sú pre nás na trhu dostupné," dodal Hoftych.

 

Spartak odštartuje letnú prípravu 11. júna. Prvý prípravný zápas odohrá 16. júna o 13.00 v Jaslovských Bohuniciach proti Zbrojovke Brno.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama