Trnavské rybníky
reklama

Spartakovské ženy sú len krôčik od baráže o prvú ligu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.6.2018, 09.55, prispievatelia

Trnavčanky remizovali v dôležitom zápase so Šaľou 1:1. Tento výsledok rozhodol o tom, že v poslednom ligovom stretnutí s Kopčanmi im na baráž bude stačiť aj bod.

Spartakovské ženy sú len krôčik od baráže o prvú ligu

Futbalistky Spartaka mali v Šali aj výraznú fanúšikovskú podporu. Foto: Juraj Cisár

Púpavy pri aleji
reklama

 

V Šali to bol dlho vyrovnaný zápas. Do vedenia sa dostali domáce futbalistky v závere prvého polčasu. Trnavčanky neustrážili po rohovom kope dorážajúcu Michaelu Laukovú a rázom prehrávali 0:1.

 

„V kabíne sme si hovorili, že máme na to dať gól alebo dva. Dievčatá sa aj samé povzbudzovali. Povedali sme si, kde sa musíme zlepšiť. Nepadali žiadne ostré slová,“ hodnotil prvý polčas tréner Spartakovských žien Marián Kováčik.

 

Rozhodujúci moment nastal po zmene strán. V 76. minúte zahrávala Trnava pokutový kop. Loptu si na biely bod postavila Karin Paveleková a strelila dôležitý vyrovnávajúci gól, ktorým udržala svoj tím na vedúcej priečke v lige s trojbodovým náskokom práve pred Šaľou.

ŠUPA technika
reklama

 

„Druhý polčas sa v podstate nezmenilo nič. Stále sme hrali svoju hru, len v koncovke sme boli neefektívni. Veril som, že to dievčatá dajú a vyraovnajú, prípadne zápas aj otočia. Dievčatá dali do toho všetko. Veľa srdca a bojovnosti. Verili si a chceli vyhrať,“ pochválil odhodlanie svojich dievčat Kováčik.

 

Do Šaľe pricestovala aj početná skupina fanúšikov z malého Ríma. Odhadom mohlo ísť o približne sto priaznivcov Spartaka.

 

"Atmosféra bola super. Dievčatá to hnalo vpred. Fanúšikovia majú veľkú zásluhu na bode, ktorý sme získali. Dievčatá nečakali až takú podporu. Bolo to úžasné. Kvôli divákom sa snažili zo všetkých síl. Hnali ich dopredu a dievčatá to ocenili. Radovali sa s nimi a im patrí veľká vďaka,“ pochvaľoval si atmosféru Marián Kováčik.

 

Trnavčanky narazia v poslednom ligovom kole na beznádejne posledné Kopčany (nedeľa 10. júna o 16:00 na Slávii). Ak získajú čo i len bod, bojovať budú o najvyššiu súťaž aj v ďalších zápasoch.

 

V baráži sa s určitosťou predstavia Košice a lepší z dvojice Trenčín – Prievidza.

 

PATRIK MITAS

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama